İSTANBUL - ADANA OTOBÜS BİLETİ

Türkiye’nin metropolü konumunda olan İstanbul, yaklaşık 15 milyonluk nüfusuyla Türkiye’nin en büyük ili olduğu gibi, Dünyada da birçok ülkeden büyüktür. Şehir, ekonomik büyüklük açısından dünyada 34., nüfus açısından yapılan sıralamaya göre Avrupa'da birinci, dünyada ise Shanghai'dan sonra ikinci sırada yer almaktadır. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, dünya tarihinde de birçok ülkeye başkentlik yapmıştır. Son olarak Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapan şehir,  hilafetin Osmanlı İmparatorluğu'na geçtiği 1517'den hilafetin kaldırıldığı 1924'e kadar Sünni İslam'ın da merkezi olmuştur. Beyoğlu, Taksim Meydanı, Sultanahmet Camii, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Pierre Loti, Eyüp Sultan Camii, Kız Kulesi, Tarihi Yarımada, Adalar, Haliç, Mısır Çarşısı ve Kapalıçarşı İstanbul’da mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. İstanbul’dan Türkiye’nin hemen her yerine otobüs bileti bulmak mümkün olmaktadır. İstanbul’dan, güney illeri Mersin ve Hatay’a ayrıca Güney Doğu Anadolu illerine geçiş güzergahı konumunda olan Adana’ya onlarca otobüs firması yolcu taşımacılığı yapmaktadır. İstanbul Adana otobüs bileti kolaylıkla temin edilebilmektedir.

İstanbul Adana otobüs bileti Seç, Çayırağası ve Lider Adana, Has, Jet ve daha birçok otobüs firmalarında bulmak mümkündür. İstanbul’dan Adana’ya 934 km lik yol yaklaşık olarak 12 saatte alınabilmektedir. Uzun yolculuk yapmak durumunda kalan yolcular, son yıllarda otobüslerde gerçekleştirilen yenilikler sayesinde otobüslerdeki konfor uçak konforunu aratmayacak şekilde dizayn edildiğinden rahat bir yolculuk yapmaktadırlar. Otobüslerde sağlanan hizmet sayesinde yolcuların rahat bir yolculuk geçirmeleri amaçlanmaktadır. Koltuk arkası televizyonlarda, istenilen bir tv kanalını seyretmek mümkün olmakla birlikte, yerli yabancı birçok filmi seyretmek mümkün olmaktadır. Yine otobüslerde bulunan wireless hizmeti sayesinde yolcuların internete girmeleri sağlanmaktadır. İstanbul Adana arasında otobüs firmalarının yaptığı seferler esnasında, firmaların anlaşmalı olduğu tesislerde mola verilmektedir. Bu sayede yolcular tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabildikleri gibi, yemek yeme imkânı da bulunmaktadır. Ayrıca hediyelik eşya dükkânlarından da hediye alma imkânı da bulunmaktadır.

        2.125.981 nüfusuyla Türkiye’nin en büyük 5. İli olan Adana,  kromdemir ve manganezkurşunçinkomaden yatakları açısından önem taşımaktadır. Yine Türkiye’nin en verimli toprağına sahip Çukurova’da Adana’ da bulunmaktadır. Tipik Akdeniz iklimine sahip Adana’da, kışlar ılık ve yağışlı, yazlar sıcak ve kurak geçmektedir.

Ulu Cami, Sabancı Merkez Cami, Bebekli Kilise, Taş köprü ve Tepebağ eski Adana evleri görülmeye değer yapılardır. Adana yemekleri Türk mutfağında önemli bir yeri bir yer kaplamaktadır. Özellikle Adana kebabı ve şalgam suyunun lezzeti herkes tarafından tescillenmiş durumdadır.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA