İSTANBUL - AMASYA OTOBÜS BİLETİ

Amasya ülkemizin Karadeniz bölgesin de yer alan güzel bir ilidir. İlde özellikle Amasra gibi çok bilinen ve turizm açısından da değerli olan bir yer vardır. her yıl yerli ve yabancı birçok insan buradaki doğal güzellikleri görmek adına buraya akın ederler. Şehir insanının çok sıcak kanlı olması ve buraya gelen insanları da sıcak karşılaması insanların kültür ve doğa turizmin de burayı tercih etmelerine önemli bir etmendir. Bununda yanında özellikle kentin denize kıyısının olması önemli bir avantajdır.

                İstanbul bölgesinden Amasya bölgesine kara yolu en bilinen ve aslında tek olan yoldur. İki kent arası ortalama olarak 682 kilometredir. Bu mesafede çeşitli yerlerde mola verilmektedir. Her otobüs firmasının gidiş güzergahı da ortalama olarak aynıdır. İstanbul Amasya otobüs bileti almak istediğinizde Ulusoy ve Metro gibi çok büyük firmalardan alınabileceği gibi Tokat’a giden Tokat seyahat de Amasya’dan geçtiği için bu firmadan da alınabilir. Otoban üzerinden Ankara’ya gidilirken önce Bolu’da bulunan dinlenme tesislerin de mola verilir. Ankara’da Samsun yol ayrımından Karadeniz tarafına girilir. Ortalama yol süresi molalar ile birlikte 8 ve ya 9 saat sürmektedir. Bilet fiyatları da çok küçük oynamalar dışında ortalama 55 ile 60 arasında değişir.

                Amasya’dan İstanbul’a gidileceği zaman da aynı yol izleniyor. Bu firmalardan özellikle Ulusoy ve Metro gibi büyük firmaların konuklarına yolculuk boyunca sundukları hizmetler sayesin de zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Artık her otobüs de 3G internet ve her koltukta televizyon olduğundan dolayı yolculuklarda sıkılma ihtimali de kalmıyor. Yol boyunca sürekli olarak otobüs içerisinde yapılan ikram ve hizmetler ile birlikte yolculuk çok daha iyi bir hal alıyor.

                İnternet üzerinden İstanbul Amasya otobüs biletini kredi kartı ile aldıktan sonra otobüs biletinizi şubelerden otobüs hareket günü ve saatinde alabiliyorsunuz. Ayrıca isterseniz öncesinde de bilet aldığınız otobüs firmasının acentesine giderek de bileti önceden temin etme şansınız var. İster tatil amaçlı isterseniz de belli zamanlar da memleket ve akraba ziyaretlerin de erken bilet alma avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu tür seçenekler değerlendirildiğin de özellikle yolculuğu keyifli hale getiren ve saatleri hatta ha dakikaları saymadan yapılan yolculuklar ile İstanbul Amasya arasını çok kısa bir süre içerisinde alabilirsiniz. Ayrıca Amasya da son zamanlarda yapılan yollar da çok güzel olduğundan kötü bir yolculuk geçirme şansınız da kalmıyor.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA