İSTANBUL - BALIKESİR OTOBÜS BİLETİ

Balıkesir ülkemizin önemli bir tatil beldesidir. Her sene yakın illerden olsun ve ya ülkemizin farklı yerlerinden olsun Ayvalık ve Soğanlı belde ve ilçelerine binlerce insan gelir ve buralarda tatil yapan. Kentin en önemli özelliği yunan kültürü ile Türk kültürünü kaynaştırmasıdır. Özellikle İstanbul’da yaşayanlar yakın olması sebebi ile hafta sonların da kaçıp gidebilecekleri farklı bir yer olarak Balıkesir’i görürler. Bu yüzden Balıkesir her zaman alternatif bir tatil beldesi olarak bilinir.

                İstanbul Balıkesir otobüs bileti alındıktan sonra İzmit Yalova ve bursa üzerinden kente ulaşılır. Mesafenin kısa olması dolayısı ile birçok firma mola vermez. Ancak kısa süreli yani 15-20 dakikalık mola veren firmalar da vardır. bölgeye giden firmalar arasında en çok tercih edilenleri Ulusoy Pamukkale Metro firmalarıdır. Ayrıca bölgeye İzmir arabalarına binerek de ulaşılabilir. İstanbul ile arasında 363 kilometre vardır. Gebze üzerinden yeni yapılan ve Marmara denizini boydan boya kaplayan köprü ile bu mesafe çok daha kısa bir hal alacaktır. Yani köprünün de kullanıma açılması ile birlikte 4.5 saat süren İstanbul Balıkesir arası artık ortalama 2.5 saat sürecektir. Buda sürekli olarak iki kent arasında yolculuk yapmayı daha da zevkli kılacaktır. Tabi şimdi otobüslerin de çok rahat olması otobüs yolculuklarını tercih edilir hale getirmiştir. Artık otobüslerde yolculuk boyunca içecek ve yiyecek ikramları, internet hizmetleri ve her koltuk da televizyon keyfi olması yolculukların da sıkılmadan geçilmesini sağlıyor. Pamukkale ile gidildiğinde de koltukların diğer firmalara göre daha geniş olması yol boyunca sıkışmadan gidilmesini sağlıyor. Bunun da yanında Metro’nun son yıllar da uygulamaya koyduğu 3 koltuk sistemi de yolcuların daha rahat bir yolculuk geçirmeleri için iyi bir fırsattır.

                Peki İstanbul Balıkesir otobüs bileti alıp Balıkesir’e gittiğiniz de neler yapabilirsiniz? En başta Balıkesir gittiğinizde Ayvalık’a uğrayıp oranın meşhur tostunu yerinde yeme şansınız var. Ardından buranın eşsiz güzel doğası ile birlikte güzel bir hayat geçirebilirsiniz. Özellikle kente gittiğiniz de ulusal fotoğraf müzesi ve Kuvayı milliye müzelerini gezmeden gitmemek lazım. Burada hem ülke hem de kent tarihi açısından çok güzel eserler vardır. kentin kurtuluşu olan 6 Eylül tarihinde de her sene kent içerisinde kutlamalar yapılır. Kentin meşhur olan bir diğer özelliği ise kolonyasıdır. Ülkemizin en iyi kolonyalarının üretildiği bölge olan Balıkesir’e gelinde mutlaka bir tane almalısınız.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA