İSTANBUL - EDİRNE OTOBÜS BİLETİ

İstanbul yurt dışında dahi hemen her ülkenin bildiği ve çok yakından tanıdığı 20 milyona yakın nüfusa sahip şehri İstanbul gittiyseniz mutlaka bir Ortaköy’ü, Bebeği, Nişantaşı’nı yâda Rumelihisarı’nı ziyaret etmelisiniz. Boğaz köprüsü ile adeta görsel bir şölen yaşatan şehir tarihi bakımından da çok zengin bir ildir. Hemen her toplumdan insanın yaşadığı bu büyük ve görkemli şehir içinde gezip görebilecek çok fazla müze, cami anıt bulunmaktadır.

İstanbul Edirne otobüs bileti gibi birçok farklı yere otobüs bileti bulabileceğiniz şehir bu bakımdan oldukça rahat ve konforludur. İstanbul Edirne arası kısa bir mesafe olduğu için çok çabuk bir sürede ulaşılabilmektedir. İstanbul dan dan Edirne’ye seyahat etmek istediğiniz zaman Türkiye’nin önde gelen firmalarından olan Metro turizm ve Ulusoy turizm ile yolculuk yapabilmek şansınız bulunmaktadır. Metro turizmin son derece yeni ve donanımlı araçları içinde 2+1 tek kişilik koltuk seçme şansınız da bulunmaktadır. Bu sayede konfor içinde seyahat edebilirisiniz. Bunun dışında otobüs içinde verilen ikramların zenginliği de şaşırtıcı özellikte bulunmaktadır. Metro turizmin araçları içinde televizyon, müzik ve internet bağlantısı bulunduğu için yolculuk süresince hoşça vakit geçirebilirsiniz. Geniş koltuk araları sayesinde sıkışmadan seyahat edebilirsiniz. Ayrıca Edirne’ye Ulusoy turizm ile de ulaşabilirsiniz. Ulusoy turizmin araçları da yine oldukça donanımlı ve kaliteli araçlardır. Kurulduğu günden bu güne yolcu taşıma da ön planda olan bu şirketin de otobüs içi ikramları ve televizyon internet gibi hizmetleri bulunmaktadır.

                Edirne Selimiye Camisi ile ünlü Trakya kesiminde bulunan Yunanistan ve Bulgaristan yakınlığı ile bilinen bir ilimizidir. Bölgede karasal iklim hâkimdir. Mimar Sinan’ın ustalık ile yaptığı üç şerefeli Selimiye Camisi Edirne’ye gediğinizde ilk gezmeni yer olacaktır. Ayrıca Edirne ilinde Türkiye’nin en büyük ikinci sinagogu olan Edirne sinagogu bulunmaktadır. Burayı da ister iseniz mutlaka gezip görebilirsiniz. Edirne’nin en önemli simgelerinden biri de Edirne kari denilen yani Edirne işi el sanatları usulüdür. Bu konuda oldukça gelişmiş ve ilerlemiş olan şehirde birçok sanat eserine rastlayabilirsiniz. Meşhur Kırkpınar güreşleri de Edirne ilinde sürekli yapılmaktadır.

İstanbul Edirne arası 238 kilometre uzaklıktadır bu da 2 saat 40 dakika sürecektir. Metro ve Ulusoy otobüs şirketleri ile yolculuk yaptığınız takdirde güven ve konfor içinde kısa sürede Edirne’ye ulaşacak ve yolculuğun nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.İstanbul Edirne otobüs bileti 25 lira civarında satılmaktadır.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA