İSTANBUL - ERZURUM OTOBÜS BİLETİ

İstanbul ülkemizin en kalabalık ilidir. Nüfus olarak çok kalabalık olan bu şehir eskilerden beri sürekli farklı yerlerden göç alam katadır.20 milyonu bulan insanın bir arada yaşadığı özel şehirlerden olan bu il dünyada da çok fazla tanınmaktadır. İki yakayı bir araya getiren boğaz köprü, kız kulesi, galata köprüsü gibi birçok güzelliği filmlere kitaplara konu olacak güzelliktedir. Boğaz turu yaptığınız zaman kendinizi unutacağınız o eşsiz manzarayı isterseniz tarihi eserleri ve mimarileri ile meşhur camilerini gezerek de katlayabilirsiniz. Sizi de herkes gibi büyüsü altına alacak şehrin gündüzü ayrı gecesi bir ayrı güzelliktedir. Tüm iş merkezlerinin de kalbinin yer aldığı şehir oldukça lüks ve büyük yapılara sahiptir. İstanbul ilimizden tüm illerle gün ve gece boyu otobüs seferleri yapıldığı gibi Erzurum’a da yapılmaktadır. İstanbul Erzurum otobüs bileti kolaylık ile edinebileceğiniz bir bilettir.

                İstanbul Erzurum arasında seyahat eden otobüs firmaları Metro ve Es adaş isimli firmadır. Bu araçlarda televizyon, müzik, internet, usb gibi tüm donanımlar bulunmaktadır. Uzak mesafe olduğu için yolda iki yâda üç kez ikram servisler de yapılmaktadır. Firmanın belirlediği yerlerde mola imkânı da bulunmaktadır. Acıktıysanız yemek yiyebilir yâda alışveriş yapabilirsiniz. Metro turizm de hemen her ile sefer yapan bir şirket olduğu için son derece güvenilir ve tercih edilen bir firmadır. Otobüsleri yeni bakımlı olduğa için de ayrıca tercih sebebi bir hale gelmiştir. Yol esnasında uzman muavinler yardımı ile size ikramlar yapılacak ve otobüsün tüm donanımından yararlanmanız sağlanacaktır.

                Erzurum Doğu Anadolu’da yer alan ve doğunun en büyük illerinden biridir. Erzurum’a gittiğinizde mutlaka sevdiklerinize Erzurum’a özgü Oltu taşından yapılmış takı yâda aksesuar satın alınız. Özel Oltu taşı ile yapılan birçok aksesuar Erzurum simgeleri haline gelmiştir. Dadaşların memleketi olarak da bilinen Erzurum kendine has acılı yemekleri ile damaklarınıza lezzet katacaktır. Yalnız Erzurum ciddi kış yaşayan ve sert bir iklime sahip ilimizidir. Kış ayları boyunca sürekli kar yağışı görüldüğü gibi yaz aylarında bile çok aşırı sıcaklar yaşanmamaktadır. Erzincan ve Sivas olan yakınlığı ile de biline ile geldiğiniz zaman ayran aşı, kuymak, cağ kebabı, tereyağlı peynir helvası gibi Erzurum özgü tatları mutlaka yemelisiniz.

                İstanbul Erzurum arası 1240 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu da 14 saat 30 dakika yolculuk yapacağınız anlamında gelmektedir. Metro turizm ile de es adaş firması ile de yolda şirketin belirlediği yerlerde molalar verecek ve dinlenerek yoluna devam edebileceksinizdir. İstanbul Erzurum otobüs biletleri bulmak artık çok kolaydır.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA