İSTANBUL - HATAY OTOBÜS BİLETİ

Dünya üzerindeki her milletten insanın merak ederek geldiği ve bir kez geldiğinde de tekrar gelmek istediği şehirlerin başında yer alan İstanbul bir kültür ve medeniyet şehri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yurtdışından olduğu gibi yurtiçinden de pek çok kişinin gün boyunca ziyaretine uğradığı bu şehir doğal olarak her gün binlerce kişinin buradan gittiği bir şehir olarak da görülmektedir. Bu nedenle de İstanbul otogarı sürekli yoğun bir insan trafiğine sahiptir. İnsanların İstanbul’dan gittiği şehirlerden biri de Hatay’dır. Gezinti amaçlı olarak ya da iş amaçlı olarak insanların İstanbul Hatay otobüs bileti aldığını görebilmek mümkün olduğu gibi eğitim amaçlı olarak da bu biletlerin alındığını görmek mümkündür.

                İstanbul’a Hatay’dan gelmiş kişilerin geri dönüş için bu biletleri aldıkları, üniversite eğitimlerini tamamlama amacıyla gençlerin bu biletleri aldığını, iş için İstanbul’a giden kişilerin memleketlerini ziyaret amacı ile Hatay’a bilet aldıklarını görmek mümkün olmaktadır. Bu nedenle de otobüs firmaları bu iki şehir arasında direk seferler düzenleyebildikleri gibi aktarmalı olarak da Hatay’a gidebilmek mümkün olmaktadır. Tüm seçeneklerinizi tek tek araştırmamanız ve bilet tercihlerinize daha çabuk bir şekilde ulaşabilmeniz için sitemiz sizlere gerek duyacağınız tercihleri anında sunmaktadır. Metro Turizm ile İstanbul’dan Hatay’a direk gidebilmeniz için seferleri sıralayan sitemizden dilerseniz Ankara üzerinden aktarmalı olarak gidebileceğiniz seferleri de görebilmeniz mümkün olacaktır. Hatay’a geldiğinizde Güney’deki en uç ilimizde sizi tarihi kaleler beklemektedir. Kürşat Kalesi olarak da bilinen Koz Kalesi, Bakras Kalesi, Payas Kalesi, Mancılık Kalesi, Cin Kalesi, Darbısak Kalesi, Sarıseki Kalesi ve Şalan Kale Hatay’a geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler olarak karşınıza çıkmaktadır. İstanbul Hatay otobüs bileti alan öğrenciler de Mustafa Kemal Üniversitesi’nde üniversite eğitimlerini tamamlamak için bu şehre gelmektedir. Ancak tarih boyunca çeşitli kültürlerin bulunduğu bu ilde eğitiminizi tamamlarken yapabileceğiniz ve öğrenebileceğiniz pek çok şey de sizleri beklemektedir. Ticari amaçlı olarak da bu şehre gün boyunca insanların geldiğiniz görebilmek mümkün olmaktadır. Özellikle Helenistik Dönemde ve Roma İmparatorluğu döneminde bu şehir sayılı uygarlık merkezlerinden biri olarak görülmekteydi.

                Saint Pierre Kilisesi gibi görülmeye değer yapılara sahip olan bu bir zamanların kültür ve medeniyet şehri, o zamanlardan kalmış olan ve korunan yapıları için insanların kültür turizmi adına uğradığı yerler arasında yer almaktadır. Özellikle İskenderun ilçesi tarih boyunca Mezopotamya için Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun ihracat ve ithalat limanı olarak görülmeye değerdir.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA