İSTANBUL - MARDİN OTOBÜS BİLETİ

Çeşitli kültürleri içinde barındıran İstanbul yüzyıllar boyunca dünyanın her yerinden insanların gelip yerleştiği şehirlerin arasında yer almaktadır. Hem yurtdışından hem de yurtiçinden binlerce kişinin gelip yerleştiği bu şehirde doğal olarak Mardin’den gelip buraya yerleşmiş insanlar da bulunmaktadır. Bu nedenle de insanların İstanbul’dan Mardin’e İstanbul Mardin otobüs bileti alarak gitmeleri de oldukça doğal olmaktadır.

                Hem iş amaçlı olarak hem de eğitim amaçlı olarak insanların geldiği İstanbul, önemli turizm etkinliklerinin de olduğu bir şehrimizdir. Her yıl milyonlarca turistin gelip gördükleri gezdikleri bu şehirde yapılabilecek şeylerin bir sınırı bulunmamaktadır. Denize girebileceğiniz, ailenizle gezebileceğiniz, tarihi yapıları görebileceğiniz bu hem modern hem de tarihi şehir sayesinde kendinizi her sokakta farklı bir tarihi dönem içerisindeymiş gibi hissedebilmeniz de mümkün olmaktadır. Aynı tarihsel dokulara şahit olma olasılığını Mardin’de de yakalayabilmeniz mümkün olacaktır. Mardin’in farklı dini inanışları hala bünyesinde kardeşçe barındırıyor olması bu şehri daha büyülü bir hale getirmektedir. Doğal olarak da bu iki şehir arasında seyahat etmek isteyenler için İstanbul Mardin otobüs bileti bulmak önem taşımaktadır. Mardin Güneydoğu Anadolu2nun en güzel şehirlerinden biri olarak gerek mimari açıdan gerekse etnografik açıdan çeşitli güzelliklere sahip bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra arkeolojik, tarihi ve görsel değerleri bakımından da sanki zaman buraya dokunmamış gibi gözükebilmektedir. Tarihsel yapıların bu kadar özenle korunduğu neredeyse hiç bozulmamış gibi olduğu başka bir yer daha bulmanız söz konusu olmayacaktır. Güneydoğu’nun tüm kültürel değerlerini görebileceğiniz bu şehirde sanatsal değeri de olan camileri, türbeleri, kiliseleri, manastırları ve başka dini yapıları görebilmeniz mümkün olmaktadır. Doğal olarak bu durum Hıristiyan ve Yahudi dünyasının da buraya ilgi göstermesi anlamına gelmektedir. Yurtdışından uçakla İstanbul’a gelen kişiler buradan da otobüsle Mardin’e Türkiye’yi bir uçtan diğer uca seyahat ederek gelmeyi daha çok tercih edebilmektedirler. İpek yolu güzergâhında yer alan Mardin bu açıdan da tarih boyunca çeşitli kültürlere ait kişilerin gelip konakladığı bir kervansaray ve beş hana sahiptir.

                Tüm özellikleri dışında Mardin’e üniversite eğitimlerini tamamlamak amacıyla da pek çok öğrencinin gelip gittiği görülmektedir. Mardin Artuklu Üniversitesi’ni kazananlar ve Mardin’de yaşayıp İstanbul’a eğitimlerini tamamlamak için gidenler de bu şehre sürekli olarak gelip gitmektedirler. Bunun için de en uygun fiyatlı ulaşım yolunun otobüs ile sağlanın ulaşımlar olduğunu görebilmek mümkün olmaktadır.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA