İZMİR - ADANA OTOBÜS BİLETİ

Türkiye’nin 3.büyük ili olan İzmir, oldukça önemli bir liman kenti olmakla birlikte, en önemli fuar merkezlerinden biridir. İzmir, Antik çağların en ünlü kentleri arasında yer alan EfesRoma’nın imparatorluk devrinde dünyanın en büyük kentlerinden biriydi.  İzmir Limanı, Mersin Limanı'ndan sonra Türkiye'nin en büyük limanı unvanını taşımaktadır. Canlı ve kozmopolit bir şehir olan İzmir, uluslararası sanat festivalleri ve İzmir Enternasyonal Fuarı ile de önemli bir yer tutmaktadır. Ege’nin incisi olarak adlandırılan İzmir’de gezip görülmesi gereken yerlerin başında Efes Antik Kenti gelmektedir.  Bornova'daki Homeros VadisiGölcük YaylasıKazak VadisiBuca Göleti şehrin tabiatını gözler önüne sererken; Hadrian TapınağıBelevi MozolesiErythrai Antik KentiFoça Antik TiyatrosuFoça Athena Tapınağıİzmir Tarihi AsansörKlazomenai Antik KentiSt. John Kilisesiİzmir Beth İsrael SinagoguLarissa Antik KentiÇeşme KalesiPergamon ise İzmir'in tarihi ve kültürel mirasları arasında yer almaktadır Türkiye’nin 3. Büyük metropolü olan İzmir’den Adana’ya Lider Adana, Çayırağası ve Seç otobüs firmaları yolcu taşımacılığı yapmaktadır. İzmir Adana Otobüs bileti bu üç otobüs firmasından temin etmek mümkün olmaktadır.

        İzmir Adana otobüs bileti Seç, Çayırağası ve Lider Adana otobüs firmalarında bulmak mümkündür. İzmir’den Adana’ya 898 km lik yol yaklaşık olarak 10 saat 22 dakika da alınabilmektedir. Uzun yolculuk yapmak durumunda kalan yolcular, son yıllarda otobüslerde gerçekleştirilen yenilikler sayesinde otobüslerdeki konfor uçak konforunu aratmayacak şekilde dizayn edildiğinden rahat bir yolculuk yapmaktadırlar. Otobüslerde sağlanan hizmet sayesinde yolcuların rahat bir yolculuk geçirmeleri amaçlanmaktadır. Koltuk arkası televizyonlarda, istenilen bir tv kanalını seyretmek mümkün olmakla birlikte, yerli yabancı birçok filmi seyretmek mümkün olmaktadır. Yine otobüslerde bulunan wireless hizmeti sayesinde yolcuların internete girmeleri sağlanmaktadır. İzmir Adana arasında otobüs firmalarının yaptığı seferler esnasında, firmaların anlaşmalı olduğu tesislerde mola verilmektedir. Bu sayede yolcular tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabildikleri gibi, yemek yeme imkânı da bulunmaktadır. Ayrıca hediyelik eşya dükkânlarından da hediye alma imkânı da bulunmaktadır.

        2.125.981 nüfusuyla Türkiye’nin en büyük 5. İli olan Adana,  kromdemir ve manganezkurşunçinkomaden yatakları açısından önem taşımaktadır. Yine Türkiye’nin en verimli toprağına sahip Çukurova’da Adana’ da bulunmaktadır. Tipik Akdeniz iklimine sahip Adana’da, kışlar ılık ve yağışlı, yazlar sıcak ve kurak geçmektedir.

Ulu Cami, Sabancı Merkez Cami, Bebekli Kilise, Taş köprü ve Tepebağ eski Adana evleri görülmeye değer yapılardır. Adana yemekleri Türk mutfağında önemli bir yeri bir yer kaplamaktadır. Özellikle Adana kebabı ve şalgam suyunun lezzeti herkes tarafından tescillenmiş durumdadır.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA