İZMİR - ERZURUM OTOBÜS BİLETİ

İzmir ülkemizin ege kıyılarına uzanmış olan bir ilidir. Nüfusu yaklaşık 4 milyonu bulan bu şehirde Kordon, Karşıyaka, Güzel yalı gibi semtler bulunduğu gibi isterseniz tatil amaçlı Çeşme, Kuşadası gibi yerlere de yakınlığı ile bilinmektedir. Simit’e gevrek diyen, boyozu ile ünlü olan, çekirdeğe çiğdem diyen kendine has bir şehir olan İzmir de yaşam oldukça zevkli ve keyiflidir. Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi gibi üniversitelerin yanında birçok özel üniversitesi ile de gelişmekte olan bir kenti haline gelmiştir. Keyfi ve rahatı seven İzmir insanı oldukça sıcakkanlı ve rahat özelliktedir. Sıcak iklimi ile de sevilen bu şehir kesinlikle yaşanacak bir yer halindedir. İzmir ilimizden hemen her ile otobüs ile seyahat imkânı bulunmaktadır.İzmir Erzurum otobüs bileti bulmakta oldukça kolay olmaktadır.

İzmir ilinden Erzurum’a ulaşmak etmek istediğiniz zaman tam batıdan doğuya doğru bir yol izleyerek ulaşacaksınız. Bu ulaşımınızda size Türkiye’nin ünlü otobüs şirketlerinden olan Metro turizm eşlik edebilecektir. Uzak bir mesafe olduğu için konfora çok önem verilen tüm otobüslerde ister gece isterseniz gündüz seyahat edin yolda sıkça mola verilecektir. Otobüs içinde de sürekli yiyecek ve içecek ikramları yapılacak olan bu şirket son derece güvenli hizmet vermekte olan şirketler arasında yer almaktadır. Otobüs içinde film izleme, televizyon izleme, oyun oynama ve müzik dinleme imkânınız yol boyu bulunduğu gibi internet bağlantısı da bulunmaktadır. Yolculuğunuz en keyifli bir şekilde geçirmeniz için her şeyin düşünüldüğü bu firma ile kolaylık ile İzmir den Erzurum’a gidebileceksiniz.

Erzurum, Doğu Anadolu’da yer alan ve doğu’nun en kalabalık olan ilidir. Kışları oldukça sert geçen ve kar yağışının çok olduğu ilimiz mimarisi ve kültürel özellikleri ile meşhurdur. Erzurum çevresi dağlar ile çevrili olmaktadır. Erzurum’da kurulmuş olan Atatürk üniversitesi olduğu için öğrenci bakımından da kalabalık bir şehrimizdir. Erzurum’un en önemli madeni olan Oltu taşından yapılan takı, aksesuara ve tespihler buraya gelenlerin ilk aldığı hediyelik eşyalar olmaktadır. Erzurum’a gidişte meşhur ayran aşı içmeden özel acılı et yemeklerinden yemeden kesinlikle dönmemelidir. Ayrıca cağ kebabı, kuymak gibi lezzetler de gelenlerin damaklarına özgü yiyeceklerdir.

İzmir Erzurum arası mesafe 1475 kilometre olup yaklaşık olarak 17 saat 30 dakika gibi bir süre sürmektedir. Yapmış olduğunuz seyahatlerde mutlaka Metro turizmin mola yerlerinde mola verilecektir.İzmir Erzurum otobüs bileti 90 lira civarında olmaktadır.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA