İZMİR - HATAY OTOBÜS BİLETİ

Hatay’ı biz hep dinlerin buluşma kenti olarak biliriz. Dünya üzerinde var olan ve kendisine kitap gönderilen bütün dinleri Hatay da görme şanı vardır. ayrıca barış ve kardeşlik şehri olarak bilinir. Her ne kadar son yıllarda Suriye meselesi nedeni ile yapısı bozulsa da ülkemiz ve bizler açısından önemini hale yitirmemiş bir kenttir. Arapların ve Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölgeye İzmir’den ulaşılmak istendiğinde bazı sıkıntılar ile karşılaşılır. Çünkü İzmir Hatay arası sefer düzenleyen çok az firma vardır. Hatay’ın kendi yerel firmalarının hepsinin İzmir’e gitmemesi büyük firmaların ise çok ters bir yerde olduğundan dolayı şube ve otobüslerinin bulunmamasından kaynaklı İzmir Hatay otobüs bileti kolay kolay bulunmaz. Metro firması bu anlam da hizmet veren en önemli firmadır.

                İzmir ile Hatay arasında otobüs seferlerinin az olması bilet bulunmasını da çok zorlaştırır. İzmir’den Hatay’a gitmek isteyen biri çok önceden eğer bilet almadıysa istediği tarih te otobüs ile gidemez. Uçak fiyatları da çok yüksek olduğundan bir süre beklemek zorunda kalır. Ancak internet sitemizde metro firmasının İzmir’den Hatay’a sefer yapan otobüsüne oturduğunuz yerden bilet alabilirsiniz.

                Hatay ile İzmir birbirlerine yakın olmayan da iki kenttir. İki kenti birbirine bağlayan şey ise her ikisinde de Arapların çok olması ve aile bağlarının bulunmasıdır. Bu iki kent arası 1070 kilometredir. Yani çok uzaktır. Otobüs ile yolculuk ise molalar ile birlikte 14 saat sürmektedir. Otobüslerin kullandıkları yol güzergahı ise Denizli Konya Kayseri Adana ve ardından da Hatay’dır. Yani yol mesafesi çok uzun olduğundan geçilen yerde fazladır. Yolculuk esnasında metro firması üç ayrı yerde mola vermektedir. Bu yarım saat süren molalarda tuvalet ihtiyacınızı giderebilir. Yakınlarınıza yöresel bazı hediyeler alabilir ve ya acıktığınızda birçok yemek çeşidini yiyebilirsiniz. Ayrıca metro firmasının kendine ait olan dinlenme tesisleri de çok pahalı olmadığından yolculuk esnasında kazık da yememiş olursunuz.

                İzmir gibi Türkiye’nin en büyük üçüncü metropol kenti olan bir yerde tabi ki ulaşım sıkıntı çekmek zordur. Ancak bazı yerlere eğer internet üzerinden bilet almazsanız bilet bulmak çok zordur. İzmir Hatay otobüs bileti de sitemiz dışında alınması ve hatta ha bulunması zor olan bir yerdir. Hatay Jet turizm ve Hatay nur turizm de bölgede İzmir Hatay arası hizmet veren diğer firmalar olarak yolcularına hizmet veren firmalardır.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA