İZMİR - TRABZON OTOBÜS BİLETİ

Türkiye’nin 3.büyük ili olan İzmir, oldukça önemli bir liman kenti olmakla birlikte, en önemli fuar merkezlerinden biridir. İzmir, Antik çağların en ünlü kentleri arasında yer alan EfesRoma’nın imparatorluk devrinde dünyanın en büyük kentlerinden biriydi.  İzmir Limanı, Mersin Limanı'ndan sonra Türkiye'nin en büyük limanı unvanını taşımaktadır. Canlı ve kozmopolit bir şehir olan İzmir, uluslararası sanat festivalleri ve İzmir Enternasyonal Fuarı ile de önemli bir yer tutmaktadır. Ege’nin incisi olarak adlandırılan İzmir’de gezip görülmesi gereken yerlerin başında Efes Antik Kenti gelmektedir.  Garip AdasıKarantina AdasıMetropolis Antik KentiNebiler ŞelalesiPitane Antik KentiMyrina Antik Kenti de İzmir'in görülmesi gereken yerleri arasında bulunmaktadır. Türkiye’nin 3. Büyük metropolü olan İzmir’den Trabzon’a direk otobüs seferleri bulunmamakla birlikte ulaşım İzmir Trabzon Otobüs bileti ancak Ankara aktarmalı olarak temin etmek mümkün olmaktadır. 

        İzmir Trabzon otobüs bileti Ankara aktarmalı olarak bulmak mümkün olduğundan 583 km lik 6 saat 50 dakikalık bir yolculuk ile Ankara’ya, Ankara’da da 731 km lik yolu yaklaşık 8 saat 52 dakikalık bir yolculuk ile Trabzon’ a ulaşmak mümkün olmaktadır. Toplamda yaklaşık olarak 16 saatlik bir yolculuk sonrası Trabzon’a ulaşmak mümkün olmaktadır. Ancak gelişen teknoloji sayesinde bu 16 saatlik yolculuk yolcular için işkence olmaktan çıkmaktadır. Son yıllarda otobüslerde gerçekleştirilen yenilikler sayesinde otobüslerdeki konfor uçak konforunu aratmayacak dereceye ulaşmaktadır. Otobüslerde sağlanan hizmet sayesinde yolcuların rahat bir yolculuk geçirmeleri amaçlanmaktadır. Koltuk arkası televizyonlarda, istenilen bir tv kanalını seyretmek mümkün olmakla birlikte, yerli yabancı birçok filmi seyretmek mümkün olmaktadır. Yine otobüslerde bulunan wireless hizmeti sayesinde yolcuların internete girmeleri sağlanmaktadır. İzmir- Ankara ve Ankara Trabzon arasında otobüs firmalarının yaptığı seferler esnasında, firmaların anlaşmalı olduğu tesislerde mola verilmektedir. Bu sayede yolcular tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabildikleri gibi, yemek yeme imkânı da bulunmaktadır. Ayrıca hediyelik eşya dükkânlarından da hediye alma imkânı da bulunmaktadır.

        Zigana dağları arasında yer alan Trabzon, küçük bir yüzölçümüne sahip olmasına rağmen, nüfus yoğunluğu ve ekonomi olarak Karadeniz’in önde gelen şehirleri arasında yer almaktadır. Bir tarafı yeşillik diğer tarafı masmavi Karadeniz olan Trabzon’ da gezilip görülecek birçok tarihi ve turistik mekânlar bulunmaktadır. Trabzon Kalesi, Akçakale, Meryem Ana bilinen adıyla Sümela Manastırı, Yahya Manastırı, Hızır İlyas Manastırı, Kızlar Manastırı gibi birçok tarihi mekan ziyaretçilerini ağırlamaktadır.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA