AFYON - ANKARA OTOBÜS BİLETİ

Afyon ülkemizde özellikle kurtuluş savaşında ki başarıları ve burada yapılan savaşlar ile anılır. Hala kentte eskiden kalma ve Kurtuluş savaşında yaşananların belgelendiği birçok müze ve alan vardır. bunun dışında sucuğu ile de çok ünlü olan kente Ankara’ya yakınlığı ile biliniyor. Genel olarak bakıldığında kent bir geçiş noktasında olduğundan İstanbul ile Antalya arasında sefer yapan bütün otobüs firmaları mutlaka afyon üzerinden geçerler. Bu yüzden dinlenme tesisleri de çok gelişmiştir.

                Kente en yakın metropol Ankara olduğundan Afyon’dan Ankara’ya gün içerisinde bile sürekli olarak otobüsler gelip gitmektedir. Afyon Ankara otobüs biletinizi sitemizden almak istediğinizde e birçok otobüs firmasının Afyon Ankara arası sefer yaptığını göreceksiniz. İki kent arasındaki mesafe 267 kilometredir. Yollarından yeniden yapılması ile bu mesafe bu kadar kısa bir hale gelmiştir. Yaklaşık olarak 3 saatlik bir yolculuğundan ardından Ankara’ya ulaşmak mümkündür. İki kent arasında hizmet veren Anadolu, Pamukkale, Metro ve Ulusoy firmaları vardır. bunların tamamı Antalya Muğla ve İzmir gibi kentlerden gelip Ankara’ya giden otobüslerdir. Bu yüzden kentte neredeyse her saat Ankara’ya otobüs vardır. hem Pamukkale ve Metro gibi lüksü önemseyen firmalar ile de yolculuk yapıldığında çok daha rahat bir şekilde Ankara’ya ulaşmak da mümkündür.

                Ankara’ya sadece iş için değil gezmek için de gidilebilir. Ankara’nın tarihi ve kültürel yerlerini gezmek ve farklı lezzetlerde yemekler yemek için sürekli Afyondan insanlar gelir. Kent içerisinde Anıtkabir ve kurtuluş savaşından kalma diğer müzeler de tarihi görebilir hatta ha istenir ise TSK’nın müzelerin de ordumuzun kullandığı araç ve silahları görebilirsiniz. Ayrıca kentte yer alan Kızılay ve Sakarya caddelerin de eğlence hayatının  içine de akabilirsiniz. Sakarya caddesin de geceleri Ankara havasının ve türkü bar ve kafelerin içerisin de içkili ve içkisiz mekanlar da kafa dağıtabilirsiniz.

                Ankara’ya gittiğinizde oturak alemlerine de şöyle bir uğramak iyidir. Kentin her yerin de doğan ve şahin marka arabaların içerisin de Ankara havalarının çalındığını görebilirsiniz. Ayrıca tabi ki başkent olduğundan dolayı birçok bürokratik işlem içinde gidilmesi gerekir. Okumak amacıyla da Türkiye’nin en kaliteli üniversiteleri bulunduğundan dolayı buralara birçok öğrenci gelmektedir. Afyon da yakın olduğundan Afyonlu gençlerin üniversiteler de ilk tercihleri her zaman Ankara oluyor. Okumaya geldiklerinde de Afyon Ankara otobüs biletini sitemizden uygun fiyatlara bulduklarından sürekli ailelerini ziyarete de gidebiliyorlar.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA