AFYON - ANTALYA OTOBÜS BİLETİ

Ülkemizin en önemli kaplıca merkezi olan Afyon, Ege Bölgesinde İç Batı Anadolu’da yer almaktadır.  Afyonkarahisar MüzesiAfyon Zafer Müzesi,  Cumhuriyet Şehitleri Anıtı ve Anıtkaya Şehitliğikesinlikle gezilip görülmesi gereken müzelerdir. Bunların yanında,  Göynüş Vadisi Açık Hava TapınağıSarıçayır Kaya Mezarları ,  Avdalas KalesiKarahisar KalesiSandıklı Kalesi,  Afyon İmaret CamiiOt Pazarı CamiiAfyon’da bulunan önemli yapılar arasında yer almaktadır ve gezilip görülmesi gereken yerlerdir.  Eğerli Kaya Kilisesi ve Yedikapılar Manastırıda Hıristiyan kültüründen kalma yapılar olarak ziyaretçilerini beklemektedirler. Buzluk MağarasıKurtini Mağarası ve İnsuyu Mağarası da mağaralara ilgi duyan maceraperestlerin uğrak yerleri arasında yer almaktadır.  Termal turizmin oldukça geliştiği Afyon'da keyifli bir tatilin yanı sıra hastalılara şifa olan birçok kaplıca bulunmaktadır. Sandıklı Hüdai KaplıcalarıGazlıgöl Kaplıcaları ve Gecek Kaplıcaları en popüler kaplıcalardır.  Başkomutanlık Milli ParkıEber Gölü, Akşehir Gölü, Acıgöl kuş gözlemcileri için bulunmaz mekanlar arasında yer almaktadır. Antalya’ ya yaklaşık 291 km uzaklıkta olan Afyon’dan yaklaşık 3  saat 40 dk lık bir seyahat sonucu ulaşılmaktadır. Afyon’dan Antalya’ya ulaşım Metro firması tarafından sağlanmaktadır. Afyon Antalya otobüs bileti Metro firmasından temin edilebilmektedir.

        AfyonAntalya otobüs bileti satışı yapan Metro firması Türkiye’nin birçok iline olduğu gibi Afyon Antalya arası da yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Son yıllarda otobüslerde gerçekleştirilen yenilikler sayesinde otobüslerdeki konfor uçak konforunu aratmayacak dereceye ulaşmaktadır. Otobüslerde sağlanan hizmet sayesinde yolcuların rahat bir yolculuk geçirmeleri amaçlanmaktadır. Koltuk arkası televizyonlarda, istenilen bir tv kanalını seyretmek mümkün olmakla birlikte, yerli yabancı birçok filmi seyretmek mümkün olmaktadır. Yine otobüslerde bulunan wireless hizmeti sayesinde yolcuların internete girmeleri sağlanmaktadır. Afyon Antalya arası seferleri esnasında anlaşmalı olunan tesislerde mola verilmektedir. Bu sayede yolcular tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabildikleri gibi, yemek yeme imkânı da bulunmaktadır. Ayrıca hediyelik eşya dükkânlarından da hediye alma imkânı da bulunmaktadır.

Türkiye’nin, yerli yabancı turistlerin adeta cazibe merkezi haline gelen Antalya’nın, yazları nüfusu 2-3 katına çıkmaktadır.  Akdeniz’in eşsiz güzelliğini karşısına alan Antalya, misafirlerine tadına doyamayacakları bir tatil keyfi yaşatmaktadır. Akdeniz bitki örtüsüne sahip olan şehir, yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Kışları Türkiye’nin dört bir yanı soğukla mücadele ederken Antalya’ da denize girilebilmektedir. Deniz dışında Antalya’ nın tarihi ve turistik mekânları, şehre ayrı bir hava katmaktadır. Düden Şelalesi, Kesik Minare, Antalya Marina, Kurşunlu Şelaleleri, Hadrian Kapısı, Göynük Kanyonu ve birçok plajı ile tam bir turizm cennetidir.  


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA