ANKARA - İZMİR OTOBÜS BİLETİ

Ülkemizde büyükşehirler her zaman ulaşımda en rahat yerlerdir. Çünkü buralarda çok fazla insan yaşadığı için otobüs firmalarının hemen hemen hepsi buralara mutlaka uğrar hatta ha buralar arasında seferler düzenlerler. Bu kentlerin içerisinde Ankara da çok önemli bir yerdedir. Bir kere hem başkenttir hem de ülkemizin en büyük ve gelişmiş ikinci metropolüdür. Bu avantajları ile ulaşım açısından çok önemli bir yerdedir. Ayrıca ülkemizin karayolu yapılanmasına da bakıldığında yoların bir çoğu Ankara üzerinden geçmektedir.

                Ankara’da yaşayanlar için de yakın yerlere ve özel yerlere gitmek bu açılardan avantajlıdır. İzmir de hem ticari hem toplumsa hem de kültürel açıdan Ankara’da yaşayanların önemli bir tercihidir. Bunun dışında çeşitli sebepler ile Ankara İzmir arasında sürekli olarak seyahat eden insanlar da bulunmaktadır. Bunlar için en büyük konfor ise Pamukkale turizmdir. Tabi ki metro Ulusoy Anadolu ve benzeri birçok firma Ankara ve İzmir arasında sefer yapmaktadır ancak Pamukkale Türkiye’de de en çok tercih edilen firma olduğu gibi bu bölgede de çok tercih edilir. Lüks olması, koltuklarının geniş olması ( hatta ha bazı arabalarında 2+1 koltuk sistemi vardır), koltuk televizyonlarının çok teknolojik olması ve internetinin hızlı olması bilinen en iyi özellikleridir. Afyon Ankara otobüs bileti alıp seyahat edilmek istendiğinde yemek, tuvalet ve çeşitli ihtiyaçlarınız için belli aralıklarla bir kere mola verilmektedir.

                Ankara ve İzmir arası 586 kilometredir. Yaklaşık olarak 7 saatlik bir yolculuğundan ardından Ankara’dan İzmir’e ulaşılabilmektedir. Tabi son yıllar da iki kent arasında yapılan otobanlar ile 9 saatten 7 saate kadar düşmüştür.

                İzmir’e gidildiğinde yapılması ve gezilmesi gereken yerler vardır. mesela Bergama’ya gidip eğer fırsatınız var ise bir kamp yapabilirsiniz. Ayrıca Çeşme tarafına denize giderseniz günübirlik olarak yunan adalarına gidip gezme şansınız da var. Bu sayede farklı bir ülke de görmüş olursunuz. Zaten Ege denizinin metinden bahsetmeye gerek yok. Bölge de hediyelik incir ve zeytin de alabilirsiniz. Ülkemizi en iyi incir ve yeşil zeytinleri de özellikle ödemiş ve tire tarafın da bulunmaktadır.

                Afyon Ankara otobüs bileti alarak 7 saatlik bir yolculuğun ardından İzmir de indiğiniz de mutlaka terminale de yakın olan kordon boyunu ilk olarak ziyaret etmenizde fayda var. Hatta ha eğer baha gittiyseniz burada denize karşı boyoz giyip tatile bu şekilde başlamak mantıklıdır.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA