ANKARA - AMASYA OTOBÜS BİLETİ

Ankara iç Anadolu bölgemizde yer almaktadır. Ankara mevsim olarak soğuk bir iklime sahiptir. Kışları soğuk ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Ankara ülkemizin başkenti olduğu için ve birçok açıdan merkezi olduğu için Türkiye’nin kalbi gibi görülmektedir. Ankara’dan tüm illere otobüs seferleri bulunmaktadır.Ankara Amasya otobüs bileti de rahatlık ile bulunmaktadır.

                Ankara Amasya arasında seferler yapan firmalar arasında son derece güçlü ve büyük firmalardan olan Metro turizm bulunmaktadır. Metro turizm konforlu ve yeni araçlara sahip olan bir firmadır. Genelde herkesin güven ile yaklaştığı ve tereddütsüzce yolculuk yaptığı firma olan metro turizm otobüsleri donanıma sahiptir. Genelde otobüslerinin koltuk arkalarında plazma ekran bulunmaktadır. Bazı araçlarda 2+1 koltuk seçeneği ile tek kişilik koltuklarda rahatlıkla yolculuk edebilirsiniz. Metro turizm ile seyahat ederken yol esnasında zengin büfesinden yiyecek ve içecek ikramları da yapılmaktadır. Ankara Amasya arasında seyahat eder iken otobüslerde müzik, internet ve televizyon imkânı da bulabileceksiniz. Ayrıca usb giriş olan ekranlarda istediğinizi dinleyip izleyebilirsiniz. Bunun dışında Ankara dan Amasya ya Tokat seyahat firması ile de güven ile yolculuk yapabilirsiniz. Tokat seyahat araçlarında da yolculuk yaparken müzik, televizyon, usb girişi ve internet gibi olanaklarını bulunmaktadır.

                Amasya ilimiz orta Karadeniz bölgemizde yer alan ve Karadeniz iklimine yakın olan bir iklim görülen ilimizdir. Amasya ya geldiğiniz de ilk olarak mutlaka, tarihi Hazeranlar konağını ve hemen yanında konumlanış olan Hatunu ye camisini gezebilirsiniz. Daha sonra Amasya müzesini ziyaret edebilir ve akşamda yalı boyunun nefis manzarasında Amasya özgü lezzetlerden tadabilirsiniz. Yeşil ırmağın kokusunu içinize çekeceğiniz bu il en eski yerleşim yerlerinden birine sahiptir. Kendine has bir tarzı olan Amasya’nın yalı botunda bulunan şık evlerine bayılacaksınız. Tertemiz havası ile sizinde beğeneceğiniz akasyaya profesyonel otobüs şirketleri ile istediğini zaman seyahat edebilirsiniz.

                Ankara ve Amasya arası 328 kilometredir. Bu da yaklaşık 3,5 saat gibi bir süre sürmektedir. Kısa mesafede olmasına rağmen işlerinde uzman firmalar olan metro turizm ve Tokat seyahat otobüs içi ikramları ile size keyfili yolculuk yapmanızı sağlayacaktır. Rahat ve ferah otobüslerde güven ile ulaşım sağladığınız için keyifle yolculuk yapabilirsiniz.Ankara Amasya otobüs bileti fiyatları da 35 lira civarında bulunmaktadır. Tüm seferlerde internet bağlantısı gibi konforlar bulunduğu için ekranlarda internet de dolaşabilir ve vaktin nasıl geçtiğiniz anlamadan Amasya ya varabilirsiniz.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA