ANKARA - ANTALYA OTOBÜS BİLETİ

Türkiye’nin Başkenti olan Ankara, Türkiye’nin en kalabalık 2. dünyanın da en kalabalık 38. Şehri konumunda bulunmaktadır. Ankara; kedisi, keçisi, tiftiği, tavşanı, armudu, balı, çiğdemi ve kalecik karası denilen misket üzümü ile ünlüdür. Ankara’da genel olarak Karasal İklimin hüküm sürmektedir. Kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve kuraktır. Yağışlar en çok ilkbahar mevsiminde olmaktadır. Ankara’da Anıtkabir, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Hattuşaş Antik Kenti, Kocatepe Camisi, Hacı Bayram Veli Camisi, Hamamönü, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Etnografya Müzesi, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Ankara Kalesi, Atatürk Evi Müzesi, Beypazarı, Kızılcahamam Milli Parkı, Atatürk Orman Çiftliği, Aqua Vega Akvaryumu, Keçiören’de bulunan Estergon Kalesi Türk Kültür Merkezi,  Havacılık Müzesi, Harikalar Diyarı, Dikmen Vadisi, Göksu Parkı gibi daha birçok gezilip görülecek mekân bulunmaktadır. Türkiye’nin kalbi konumundaki Ankara’dan Türkiye’nin bütün illerine otobüs bileti bulmak mümkündür. Ankara’dan Antalya’ya da ulaşım birçok firma tarafından sağlanmaktadır. Ankara Antalya otobüs bileti bulmak kolay olmakla birlikte iki şehir arası yaklaşık olarak 6 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya’ ya yaklaşık 547 km uzaklıkta olan Ankara, Türkiye’nin Başkenti olmakla birlikte siyasetin kalbinin attığı il olma özelliğini de taşımaktadır. 


  Ankara Antalya otobüs bileti satışı yapan birçok firma bulunmaktadır. Pamukkale, Ulusoy, Metro, Güney Akdeniz, Şanal Kırşehir gibi birçok otobüs firması Antalya arası yolcu taşımacılığı yapmaktadırlar. Son yıllarda otobüslerde gerçekleştirilen yenilikler sayesinde otobüslerdeki konfor uçak konforunu aratmayacak dereceye ulaşmaktadır. Otobüslerde sağlanan hizmet sayesinde yolcuların rahat bir yolculuk geçirmeleri amaçlanmaktadır. Koltuk arkası televizyonlarda, istenilen bir tv kanalını seyretmek mümkün olmakla birlikte, yerli yabancı birçok filmi seyretmek mümkün olmaktadır. Yine otobüslerde bulunan wireless hizmeti sayesinde yolcuların internete girmeleri sağlanmaktadır. Ankara Antalya arası seferleri esnasında anlaşmalı olunan tesislerde mola verilmektedir. Bu sayede yolcular tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabildikleri gibi, yemek yeme imkânı da bulunmaktadır. Ayrıca hediyelik eşya dükkânlarından da hediye alma imkânı da bulunmaktadır.


Türkiye’nin, yerli yabancı turistlerin adeta cazibe merkezi haline gelen Antalya’nın, yazları nüfusu 2-3 katına çıkmaktadır.  Akdeniz’in eşsiz güzelliğini karşısına alan Antalya, misafirlerine tadına doyamayacakları bir tatil keyfi yaşatmaktadır. Akdeniz bitki örtüsüne sahip olan şehir, yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Kışları Türkiye’nin dört bir yanı soğukla mücadele ederken Antalya’ da denize girilebilmektedir. Deniz dışında Antalya’ nın tarihi ve turistik mekânları, şehre ayrı bir hava katmaktadır. 


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA