ANKARA - HATAY OTOBÜS BİLETİ

Barışın kardeşliğin şehridir Hatay. İnsanlar yıllardır hangi dine mensup olur ile olsunlar hep barış içerisinde yaşamışlardır bu şehir içerisinde. Hiçbir zaman birbirleri ile bir sıkıntı yaşamamışlardır. Ancak kent genel olarak sanayi ve iş alanları açısından çok fazla imkan sunmadığı için ve tarımın da ülkemizde ki durumları malum olduğundan büyük şehirlere göç etmek zorunda kalmışlardır. Hatay da yaşayıp da göç edilmek istendiğin de eskiden en çok gidilen yerlerden bir ise Ankara olmuştur. Tabi bu da günümüzde Ankara da birçok Hataylı yurttaşın yaşamasını sağlamıştır. Ancak tabi ki Hatay gibi barış ve kardeşlik şehrinden kopmak ve en önemlisi de insanın kendi şehrinden kopması çok zor olduğundan Ankara da yaşayan Hataylılar her sene mutlaka tatil zamanların da hataya gidip gelirler.

                Ankara Hatay otobüs bileti bulmak da özellikle tatil zamanların da çok zorlaşır. İnsanlar her tatil zamanların da sırf bilet bulmadıkları için memleketlerinden uzak da istemeyerek de olsa tatil geçirmek zorunda kalırlar. Özellikle bayram zamanların da ve yaz tatillerin de bu daha da zor bir hal alır. Tabi ki buraya Ankara’dan hizmet veren otobüs firmaları olan varan, lider Adana, Ulusoy, Çayır ağası turizm ve seç turizm gibi firmalar Ankara’ya gelirler. Dikkat edildiği gibi birçoğu aslında adana temelli olmasından kaynaklı Hatay’a ulaşımın ne kadar zor olduğu da görülmektedir.

                İki kent arasında tabi ki firmaların az olması ve birçoğunun da Adana firması olması bilet bulma ihtimalini daha da azaltmıştır. Ankara ile Hatay arasında ortalama mesafe 655 kilo metredir. Bu da yaklaşık olarak 7 saat sürmektedir. Ancak tabi ki Ankara üzerinden gelen firmalar molalar ve Adana ya uğramalarından kaynaklanan bazı gecikmeler yaşarlar. Bu neden ile de yolculuk ortalama olarak 9 ile 10 saati bulur. Tabi bilet bulunur ise bu saatin gurbette yaşayan insanlar için hiçbir anlamı yoktur. Ancak işte bilet büyük sıkıntıdır. Yolculuk esnasında kayseri ve adana da verilen molaları da mutlaka hesaba katmak gerekir.

                Metro turizm Ankara Hatay arası hizmet veren en iyi firmadır. Üstelik direk Hatay’a seferi olduğu için de hem Ankara Hatay otobüs bileti bulmak kolaydır hem de yolculuk Adana üzerinden gelen otobüs firmalarına göre çok daha kısa sürmektedir. Bu sayede ortalama olarak Ankara ve Hatay arası 8 buçuk saat sürmektedir.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA