ANKARA - KAYSERİ OTOBÜS BİLETİ

Ankara ülkemizin başkenti olan bir ilimizdir. Ankara iç Anadolu bölgemizde yer almaktadır. Ankara mevsim olarak soğuk bir iklime sahiptir. Kışları soğuk ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Ankara’ya ilk geldiğiniz zaman mutlaka gitmediyseniz büyük kurucumuzun Anıtkabirini görmeli ve o ihtişam karşısında Ankara’ya da ayrı bir sevgi duymalınızdır Bunun dışında Atatürk orman çiftliği de gezip görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Ankara yaklaşık olarak 5 milyon nüfusa sahip olan bir şehrimizdir. Ankara’dan tüm illere otobüs seferleri bulunmaktadır.Ankara kayseri otobüs bileti de kolaylık ile bulunmaktadır.

                Ankara kayseri güzergâhında sefer yapan firmalar arasında köklü firmalardan olan Metro turizm yer almaktadır. Metro turizm son derece konforlu araçlara sahip olan bir otobüs firmasıdır. Otobüsleri yeni ve bakımlı olduğu için güvenle seyahat edebilirsiniz. Birçok otobüsünün koltuk arkalarında plazma ekran bulunmaktadır. Bazı araçlarda 2+1 koltuk seçeneği ile tek kişilik koltuklarda rahatlıkla yolculuk edebilirsiniz. Metro turizmin yol üzerinde kendine özgü dinlenme tesisleri bulunmaktadır. Bu tesislerde mola vererek ister alışveriş yapabilir isterseniz de yemek yiyebilirsiniz. Ankara Kayseri seferleri gün içinde sıklık ile yapılan seferleridir.

                Kayseri, İç Anadolu bölgesinde yer alan bir ilimiz olmak ile birlikte Erciyes dağı ile de ünlü olmaktadır. Burada bulunan kayak merkezi kış aylarında birçok misafirini ağırlamaktadır. Türkiye’nin en büyük dağlarından olan Erciyes dağı şehir merkezine olan yakınlığı ile de kış sporları için tercih edilen bir yer olmaktadır. Ayrıca kayseri de yer alan Kıranardı kent ormanı da gezmeyi ve doğayı sevenleri ağırlayan bir yerdir. Bu bölgede restaurantlar ve cafeler sıra ile dizildiği için kayseri ye geldiğiniz zaman buraya gelebilir leziz yemeklerden tadıp Kent ormanı içinde yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca şehirde 4 tane üniversitesi bulunmaktadır. Bu sayede öğrenci nüfusu da oldukça fazladır. Erciyes üniversitesi, Abdullah gül üniversitesi, Nuh Naci yazgan üniversitesi, Melik şah üniversitesi burada bulunan üniversitelerdir. Kayseri denildiğinde ilk akla gelen de enfes mantıdır. Özel olarak bu mantıdan geldiğiniz mutlaka tatmalısınız. Bunun dışında pastırma, sucuk ve içli köfte de bölgenin yöresel lezzetleri arasında yer almaktadır.

                Ankara kayseri arası uzaklık olarak 313 kilometredir.3 saat 57 dakika süren bir yoldan sonra kayseri il sınırlarına girebilmektesinizdir. Metro turizmin ister tek ister çift kişilik otobüslerinden günün istediğiniz saatinde sefer bulabileceğiniz gibi isterseniz de gece seyahat edebilirsiniz. Yolculuk esnasında metro turizmin belirlediği yerlerde mola verilecektir. Ayrıca otobüs içerisinde de çeşitli ikramlar bulunmaktadır.Ankara kayseri otobüs bileti 25 lira civarında bulunmaktadır.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA