ANKARA - MUGLA OTOBÜS BİLETİ

Türkiye’nin Başkenti olan Ankara, Türkiye’nin en kalabalık 2. dünyanın da en kalabalık 38. Şehri konumunda bulunmaktadır. Ankara; kedisikeçisitiftiğitavşanıarmudu,balı, çiğdemi ve kalecik karası denilen misket üzümü ile ünlüdür. Ankara’da genel olarak Karasal İklimin hüküm sürmektedir. Kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve kuraktır. Yağışlar en çok ilkbahar mevsiminde olmaktadır. Ankara’da Anıtkabir, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Hattuşaş Antik Kenti, Kocatepe Camisi, Hacı Bayram Veli Camisi, Hamamönü, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Etnografya Müzesi, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Ankara Kalesi, Atatürk Evi Müzesi, Beypazarı, Kızılcahamam Milli Parkı, Atatürk Orman Çiftliği, Aqua Vega Akvaryumu, Keçiören’de bulunan Estergon Kalesi Türk Kültür Merkezi,  Havacılık Müzesi, Harikalar Diyarı, Dikmen Vadisi, Göksu Parkı gibi daha birçok gezilip görülecek mekân bulunmaktadır. Türkiye’nin kalbi konumundaki Ankara’dan Türkiye’nin bütün illerine otobüs bileti bulmak mümkündür. Ankara’dan Muğla’ya da ulaşım Pamukkale otobüs firması tarafından sağlanmaktadır. Ankara Muğla otobüs bileti bulmak kolay olmakla birlikte iki şehir arası yaklaşık olarak 7 saat 20 dakika sürmektedir. Muğla’ya yaklaşık 602 km uzaklıkta olan Ankara, Türkiye’nin Başkenti olmakla birlikte siyasetin kalbinin attığı il olma özelliğini de taşımaktadır. 

        Ankara Muğla otobüs bileti satışı yapan Pamukkale otobüs firması Muğla iline Ankara’dan yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Son yıllarda otobüslerde gerçekleştirilen yenilikler sayesinde otobüslerdeki konfor uçak konforunu aratmayacak dereceye ulaşmaktadır. Otobüslerde sağlanan hizmet sayesinde yolcuların rahat bir yolculuk geçirmeleri amaçlanmaktadır. Koltuk arkası televizyonlarda, istenilen bir tv kanalını seyretmek mümkün olmakla birlikte, yerli yabancı birçok filmi seyretmek mümkün olmaktadır. Ankara Muğla arası seferleri esnasında anlaşmalı olunan tesislerde mola verilmektedir. Bu sayede yolcular yemek yeme imkânı ve ihtiyaç giderme fırsatı bulabilmektedir. Ayrıca hediyelik eşya dükkânlarından da hediye alma imkânı da bulunmaktadır.

            Geleneksel evlerin tarihi dokusu, büryan kebabıekşili döş dolmasıçıtırmık helvası gibi özgün yemekleri, çok sayıda arkeolojik eserin yanı sıra Özlüce Köyü Kaklıcatepe' de ortaya çıkarılan 9 milyon yıllık hayvan ve bitki fosillerinin sergilendiği Muğla Müzesi, Ölüdeniz, İztuzu Plajı, Hisarönü, Saklıkent Kanyonu, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Kaunos Antik Kenti, Kayaköy Hayalet Şehir, Likya Kaya Mezarları, Dalyan, Kleopatra Adası, Fethiye Kral Mezarları ve daha birçok tarihi ve turistik mekân, Muğla’ ya gelen ziyaretçiler tarafından gezilip görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Küçük bir il olmasına karşın Muğla ‘ da gezilip görülecek çok fazla miktarda mekan bulunmaktadır.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA