ANKARA - ZONGULDAK OTOBÜS BİLETİ

Türkiye’nin Başkenti olan Ankara, Türkiye’nin en kalabalık 2. dünyanın da en kalabalık 38. Şehri konumunda bulunmaktadır. Ankara; kedisikeçisitiftiğitavşanıarmudu,balı, çiğdemi ve kalecik karası denilen misket üzümü ile ünlüdür. Ankara’da genel olarak Karasal İklimin hüküm sürmektedir. Kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve kuraktır. Yağışlar en çok ilkbahar mevsiminde olmaktadır. Ankara’da Anıtkabir, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Hattuşaş Antik Kenti, Kocatepe Camisi, Hacı Bayram Veli Camisi, Hamamönü, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Etnografya Müzesi, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Ankara Kalesi, Atatürk Evi Müzesi, Beypazarı, Kızılcahamam Milli Parkı, Atatürk Orman Çiftliği, Aqua Vega Akvaryumu, Keçiören’de bulunan Estergon Kalesi Türk Kültür Merkezi,  Havacılık Müzesi, Harikalar Diyarı, Dikmen Vadisi, Göksu Parkı gibi daha birçok gezilip görülecek mekân bulunmaktadır. Türkiye’nin kalbi konumundaki Ankara’dan Türkiye’nin bütün illerine otobüs bileti bulmak mümkündür. Ankara’dan Zonguldak’a da ulaşım Metro otobüs firması tarafından sağlanmaktadır. Ankara Zonguldak otobüs bileti bulmak kolay olmakla birlikte iki şehir arası yaklaşık olarak 3 saat 20 dakika sürmektedir. Zonguldak’a yaklaşık 275 km uzaklıkta olan Ankara, Türkiye’nin Başkenti olmakla birlikte siyasetin kalbinin attığı il olma özelliğini de taşımaktadır. 

        Ankara Zonguldak otobüs bileti satışı yapan Metro firması Türkiye’nin birçok iline olduğu gibi Zonguldak iline de yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Son yıllarda otobüslerde gerçekleştirilen yenilikler sayesinde otobüslerdeki konfor uçak konforunu aratmayacak dereceye ulaşmaktadır. Otobüslerde sağlanan hizmet sayesinde yolcuların rahat bir yolculuk geçirmeleri amaçlanmaktadır. Koltuk arkası televizyonlarda, istenilen bir tv kanalını seyretmek mümkün olmakla birlikte, yerli yabancı birçok filmi seyretmek mümkün olmaktadır. Yine otobüslerde bulunan wireless hizmeti sayesinde yolcuların internete girmeleri sağlanmaktadır. Ankara Zonguldak arası seferleri esnasında anlaşmalı olunan tesislerde mola verilmektedir. Bu sayede yolcular tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabildikleri gibi, yemek yeme imkânı da bulunmaktadır. Ayrıca hediyelik eşya dükkânlarından da hediye alma imkânı da bulunmaktadır.

        Karadeniz kıyısında bulunan Zonguldak, özellikle limanıyla Türkiye'nin, Karadeniz ülkeleriyle arasındaki deniz ticaretinde önemli bir konuma sahiptir. Ayrıca Türkiye'nin en zengin taşkömürü madenlerini barındırmaktadır. Zonguldak, zengin kömür madenlerine sahip olmasının yanı sıra, önemli bir liman şehridir. Şehrin doğusunda bulunan ve eşsiz bir manzaraya sahip olan yol, çay bahçeleri ve restoranlarıyla yerli yabancı turistlerin sessiz ve sakince vakit geçirebilecekleri Kopuz ve Uzunkum’a ulaşmaktadır. Zonguldak’ta Gökgöl Mağarası, Cehennem Ağzı Mağaraları, Cumayanı ve Kızılelma mağaraları, Devrek, Uluyayla ve daha birçok gezilip görülecek mekan bulunmaktadır. 


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA