ANTALYA - BURDUR OTOBÜS BİLETİ

, yerli yabancı turistlerin adeta cazibe merkezi haline gelen Antalya’nın, yazları nüfusu 2-3 katına çıkmaktadır.  Akdeniz’in eşsiz güzelliğini karşısına alan Antalya, misafirlerine tadına doyamayacakları bir tatil keyfi yaşatmaktadır. Akdeniz bitki örtüsüne sahip olan şehir, yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Kışları Türkiye’nin dört bir yanı soğukla mücadele ederken Antalya’ da denize girilebilmektedir. Deniz dışında Antalya’ nın tarihi ve turistik mekânları, şehre ayrı bir hava katmaktadır.  Antalya’ dan Türkiye’nin birçok yerinden otobüs ulaşımı kolaylıkla sağlanabilmektedir. Antalya’ ya yaklaşık 128 km uzaklıkta olan Burdur, yine Akdeniz’ e bağlı illerimizden birisidir.  Antalya’ dan Burdur’ a ulaşım yakınlıktan dolayı daha kolay olmaktadır. Antalya Burdur otobüs bileti bulmak kolay olmakla birlikte neredeyse her saat başı ulaşım sağlanmaktadır.

        Antalya Burdur otobüs bileti satışı yapan birçok firma bulunmaktadır. Pamukkale, Anadolu, Nilüfer gibi otobüs firmaları Antalya Burdur arası yolcu taşımacılığı yapmaktadırlar. Otobüslerdeki konfor uçak konforunu aratmayacak dereceye ulaşmaktadır. 2+1koltuk dizaynı ile yolcular hem daha geniş hem de daha konforlu bir seyahat etme imkânına sahip olmaktadırlar. Otobüslerdeki koltuk arası genişlik yolcuları fazlasıyla rahat ettirmektedir. Otobüslerinde sağlan hizmet sayesinde yolcuların rahat bir yolculuk geçirmeleri amaçlanmaktadır. Koltuk arkası televizyonlarda, istenilen bir tv kanalını seyretmek mümkün olmakla birlikte, yerli yabancı birçok filmi seyretmek mümkün olmaktadır. Yine otobüslerde bulunan wireless hizmeti sayesinde yolcuların internete girmeleri sağlanmaktadır. Antalya Burdur arası seferleri esnasında anlaşmalı olunan tesislerde mola verilmektedir. Bu sayede yolcular tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabildikleri gibi, yemek yeme imkânı da bulunmaktadır. Ayrıca hediyelik eşya dükkânlarından da hediye alma imkânı da bulunmaktadır.

         Burdur’da karasal iklim hüküm sürmekte olup, kış mevsimi sert ve genellikle kar yağışlı, yaz mevsimi ise kurak ve sıcak geçmektedir.Burdur 2007 2008 ve 2009’daki OKS ve SBS deki elde ettiği başarılardan dolayı adından sıkça bahsettirmiştir. Küçük bir il olmasına rağmen eğitim alanında oldukça başarılı olmaktadır.  Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Burdur’ da eğitim hizmetlerine devam etmektedir.   Burdur ilinin güneyde Antalya, Batıda Denizli, güneybatıda Muğla, kuzeyde Afyon ve kuzeydoğuda Isparta illeri ile sınırı bulunmaktadır. Burdur Arkeoloji Müzesi, Taş oda Etnografya müzesi, Sagalassos antik kenti, Ulu Cami, Saat kulesi, İncir Kervansarayı ve Susuz Kervansarayı, İnsuyu Mağarası, Bakibey Konağı, Çelikbaş Konağı gibi mekânlar Burdur’ a ziyarete giden yeri yabancı turistler tarafından gezilip görülebilecek tarihi ve turistik mekanların başında gelmektedir.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA