ANTALYA - SAMSUN OTOBÜS BİLETİ

Türkiye’nin, yerli yabancı turistlerin adeta cazibe merkezi haline gelen Antalya’nın, yazları nüfusu 2-3 katına çıkmaktadır.  Akdeniz’in eşsiz güzelliğini karşısına alan Antalya, misafirlerine tadına doyamayacakları bir tatil keyfi yaşatmaktadır. Akdeniz bitki örtüsüne sahip olan şehir, yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Kışları Türkiye’nin dört bir yanı soğukla mücadele ederken Antalya’ da denize girilebilmektedir. Deniz dışında Antalya’ nın tarihi ve turistik mekânları, şehre ayrı bir hava katmaktadır.  Antalya’ dan Türkiye’nin birçok yerinden otobüs ulaşımı kolaylıkla sağlanabilmektedir. Antalya’ ya yaklaşık 965 km uzaklıkta olan Samsun, Karadeniz’ e bağlı illerimizden birisidir.  Antalya’ dan Samsun’a ulaşım birçok firma tarafından sağlanmaktadır. Antalya Samsun otobüs bileti bulmak kolay olmakla birlikte iki şehir arası yaklaşık olarak 9 saat 30 dakika sürmektedir.

        Antalya Samsun otobüs bileti satışı yapan birçok firma bulunmaktadır. Lüks Karadeniz, Ulusoy, Kamberoğlu ve Metro gibi otobüs firmaları Antalya Samsun arası yolcu taşımacılığı yapmaktadırlar. 2+2 koltuklu otobüslerde yolcu taşımacılığı yapan Ulusoy firması, Türkiye’nin en prestijli firmalarından birisidir. Otobüslerinde sağlan hizmet sayesinde yolcuların rahat bir yolculuk geçirmeleri amaçlanmaktadır. Koltuk arkası televizyonlarda, istenilen bir tv kanalını seyretmek mümkün olmakla birlikte, yerli yabancı birçok filmi seyretmek mümkün olmaktadır. Ayrıca televizyonlarda bulunan usb girişi sayesinde yolcuların flash belleklerinde bulunan videoları da seyretmeleri mümkün olmaktadır. Yine otobüslerde bulunan wireless hizmeti sayesinde yolcuların internete girmeleri sağlanmaktadır. Ulusoy firması Antalya Samsun arası seferleri esnasında anlaşmalı olduğu tesislerde mola vermektedir. Bu sayede yolcular tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabildikleri gibi, yemek yeme imkânı da bulunmaktadır. Ayrıca hediyelik eşya dükkânlarından da hediye alma imkânı da bulunmaktadır.

        Orta Karadeniz’ de Yeşilırmak ve Kızılırmak deltalarının arasında bulunan Samsun Karadeniz’in illerinden biridir. Karadeniz’in eğitim, sağlık, sanayi, ticaret, ulaşım ve ekonomi açısından en gelişmiş ve en büyük şehridir. Türkiye'nin de en gelişmiş ve yaşanabilir şehirleri arasındadır.  Köklü bir geçmişi olan 19 Mayıs Üniversitesi tıp alanında Türkiye’nin 7. Büyük üniversitesidir. Genelde ılık bir iklime sahip olan ve denizin ve yeşilin alabildiğine bol olduğu Samsun’da senenin büyük bir bölümü yağışlı geçmektedir. Samsun'un merkezinin doğusundaki sahil şeridine Doğupark, Samsun'un mezkezinin batısındaki sahil şeridine Batıpark denilmektedir. Doğupark ve Batıpark terimleri adres sormada ve yol tariflerinde oldukça sık kullanılmaktadır. Bandırma Vapuru, hayvanat bahçesi, arkeoloji ve etnografya müzesi, gazi müzesi, amisos tepesi ve Tümülüsler Samsun’da gezilip görülecek tarihi ve turistik mekanların başında gelmektedir.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA