BALIKESİR - BURSA OTOBÜS BİLETİ

 Tarımsal ekonomi merkezi olan Balıkesir, oldukça işlek yolların kavşağına bulunan bir ulaşım merkezi konumunda bulunmaktadır. Tarihi adları Misya ve Karesi olan Balıkesir, 13. yüzyılda Karesi Beyliği zamanında kurulmuştur. Temel geçim kaynağı ticaret, sanayi ile tarım ve hayvancılık olup bamya, börülce, kavun, kelle peyniri gibi zirai ürünleri ile bilinmektedir. Yağcıbedir halısı, kolonyası, kaymaklısı ve höşmerimi diğer bilinen yöresel ürünlerin başında gelmektedir. Karasal iklimin hakim olduğu Balıkesir’de, kışları soğuk ve yağışlı, yazları sıcak geçmesine rağmen ansızın gök gürültüsü eşliğinde sağanak yağış ve dolu görülebilmektedir. Tertemiz deniz suyu ve plajları ve yeşil zeytinliklerle sarılmış güzel kıyılara sahip Ayvalık, Cunda adası, Taksihiyarhis Kilisesi, Ayvalık Adaları Tabiat Parkı, Edremit, Erdek, Altınoluk ve Kazdağı Milli Parkı gezilip görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Balıkesir Bursa Otobüs bileti Efetur, Metro, Nilüfer, Pamukkale, Balıkesir Uludağ gibi otobüs firmalarından temin etmek mümkün olmaktadır.

Balıkesir Bursa otobüs bileti çok sayıda otobüs firmasından temin etmek mümkündür. Balıkesir’den Bursa’ya 155 km lik yol yaklaşık olarak 2 saat 10 dakikada alınabilmektedir. Son yıllarda otobüslerde gerçekleştirilen yenilikler sayesinde, otobüslerdeki konfor uçak konforunu aratmayacak şekilde dizayn edildiğinden, yolcular rahat bir yolculuk yapmaktadırlar. Otobüslerde sağlanan hizmet sayesinde yolcuların rahat bir yolculuk geçirmeleri amaçlanmaktadır. Koltuk arkası televizyonlarda, istenilen bir tv kanalını seyretmek mümkün olmakla birlikte, yerli yabancı birçok filmi seyretmek mümkün olmaktadır. Yine otobüslerde bulunan wireless hizmeti sayesinde yolcuların internete girmeleri sağlanmaktadır. Balıkesir Bursa arasında otobüs firmalarının yaptığı seferler esnasında, firmaların anlaşmalı olduğu tesislerde mola verilmektedir. Bu sayede yolcular tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabildikleri gibi, yemek yeme imkânı da bulunmaktadır. Ayrıca hediyelik eşya dükkânlarından da hediye alma imkânı da bulunmaktadır.

Türkiye’nin 4. Büyük şehri olan Bursa, ekonomik açıdan gelişmişliğinin yanı sıra tarihi ve kültürel dokusuyla, büyük önem taşımaktadır. Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olan Bursa’da çok sayıda Osmanlı eserine rastlamak mümkün olmaktadır. Alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve çarşısıyla adından söz ettiren Bursa, Marmara bölgesinin İstanbul'dan sonra gelen ikinci büyük şehri konumunda bulunmaktadır. 1975 yılında kurulan Bursa Üniversitesi, 1982 yılında adı Uludağ Üniversitesi olarak değiştirilmiş olup, Türkiye’nin de önde gelen eğitim kurumlarından biridir. Bursa’nın en önemli yapılarından biri olan Ulu Cami’nin yanı sıra, Osman Gazi türbesi, Yıldırım Beyazıd Camii ve türbesi, 2.Murat Türbesi, Cem Sultan Türbesi,  Hacıvat Karagöz anıtı ve evi, Saat kulesi ve Fransız Katolik kilisesi kültür evi Bursa’da bulunan tarihi dokuların başında gelmektedir.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA