BALİKESİR ULUDAG OTOBÜS BİLETİ

Balıkesir ancak iki şehre bahşedilen bir özelliğe sahip, bu ayrıcalık kentin hem Marmara hem de egeye kıyısının olmasıdır. Kıyılar tipik özelliğini egeden alıyor girintiler çıkıntılar ve tertemiz bakir koylar.

Balıkesir’e yolculuğunuzda Balıkesir otobüs bileti alçağınız firmalar; Metro Turizm, Balıkesir Uludağ Turizm, Ulusoy Turizm, Pamukkale Turizm gibi firmalardan birini tercih ederek en ucuz otobüs bilet ini alabilir. Balıkesir otobüs bileti alırken istediğiniz firma istediğiniz koltuk istediğiniz saate rezervasyon yapabilir veya satın alabilirsiniz.

Ayvalık; birbiri içine geçmiş koyların sarmaladığı küçük bir cennet bahçesi. Ayvalığın bir yarısında mavi, diğer yarısında yeşilin egemenliği sürüyor. Açıkhava müzesi ayvalığa yaraşır bir tanımlama. Zamanın durduğu sokaklar yörenin eski sahiplerinden kalma yan yana dizilmiş evler, çok eski yıllarda ki şarkıları söyler gezenlere, geçmişe ait öyküleri anlatır taş duvarlar. Cunda sokaklarını gezerken 2 yüzyılı birlikte yaşayabiliyor insan 19. Yüzyılın sonlarında ve 20. Yüzyılın başlarında inşaa edilmiş olan kargır evlerin son derece iyi korunmuş olması olanak sağlıyor buna. Ada halkının başlıca geçim kaynağı balıkçılık ve turizmdir. Ayvalığa gelenler balık yemek için cundayı tercih ediyorlar. Sarımsaklı plajları ayvalığa 10 kilometre mesafededir. Kumsalın uzunluğu kilometrelerce uzamaktadır. Kumu ince ve temizdir. Ayvalığın bu ünlü plajları turizm mevsimi başlar başlamaz doluyor. Sonbaharda yapraklar ağaçların dallarından ayrılıncaya ve deniz suyu iyiden iyiceye soğuyana kadar sürüyor. Şeytan sofrası ayvalığın ününe ün katan bir yer. Mehmet önderin tanımıyla denize sofra kurmuş doğal güzellikleri ile ziyafet çeken sofraya benzer yüce düz bir tepe burası. Rivayete göre şeytan cennetten kovulunca yeryüzünde kendine yeni bir cennet aramış ve gelip buraya yerleşmiştir. Dünyayı aydınlatan güneşin bir seremoniye benzer gidişi var burda.

Burhaniye; zeytinlikler arasındaki yol geçilerek ulaşılır. İncecik kumsal dipdiri suve kıyıda insanlar işte Burhaniye. Eğlenceyi sevenler için ören güzel bir yer. Kazdağının eteklerinde kurulu olan Akçay altınoluk ve zeytinlik hayal ve hayret perdesini aralandığı ilçelerden. Denizin ortasından çıkan tatlı su doğanın küçük bir şakası insanlara, yüksek oksijen oranı ise altın gibi bir armağan yıl boyu kirli hava soluyup tatilini bu yörede geçirmek isteyenlere bu kazdağının armağanıdır. Kazdağı yada antik çağdaki adı ida mitolojik zamanlardan bu yana efsanelerin öykülerin dillendiği yerdir. Mıhlı çayından geçip ormanlık alanın içine dalıverdiğinizde ve ağaçların arasına gizlenmiş roma su kemerini gördüğünüzde başlıyor kazdağınınhikayeleri. Balıkesir’de dün ile bugünün iç içe geçtiği, düşle gerçeğin bir arada bulunduğu bir başka yerleşim mekanı da erdektir. Etkileyici bir doğal güzelliğe sahip olan erdek kendi adıyla anılan körfezin kıyısında yer alıyor. Yaz aylarına nüfusu birden bire artıyor. Bu artışla kuşkusuz denizin iklimin çevredeki şehir adaların payı büyüktür.

Mermer ocakları kendinden bahsettirmiş bir ada Marmara adası. İlk mermer ocakları antik çağda keşfedilmiş. Marmara daki büyük adalardan bir diğeri de Avşa adasıdır. Eski adı Türkeli’dir. Her yerin kendine özgü bir yanı var ya Avşa’nın ki Şarap’tır. Geniş bir alana yayılan bağlardan, şaraplar üretiliyor. Yazın bu özelliğiyle binlerce turist geliyor avşaya. Balıkesir adeta bir kaplıca içme cenneti. Pamukçu Erikli, sarıklı, erikli, manyas gibi bir çok kaplıca bulunmaktadır. Şehir ile ilgili çok daha detaylı bilgileri şehir rehberimizden faydalanabilirsiniz.