BURSA - İSTANBUL OTOBÜS BİLETİ

Türkiye’nin en kalabalık nüfusa sahip dördüncü şehri olan Bursa, büyük bir metropol olarak da bilinmektedir. Ekonomik olarak da gelişmiş bir şehir olan Bursa tarihi açıdan ve doğal güzellikleri bakımından da Türkiye’nin en büyük şehirleri arasında yer almaktadır. Hatta Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olması açısından tarihi olarak büyük bir değere sahiptir. Alışveriş merkezleri, müzeleri, çarşıları ve parkları ile ünlü bir şehir olarak her gün binlerce kişinin geldiği ve gittiği bir şehirdir.

                Daha çok eğitim ve iş amaçlı olarak Bursa’dan İstanbul’a seyahat etmek zorunda olanlar büyük bir çoğunluk teşkil ettiğinden dolayı bu iki şehir arasında seyahat edebilmek için yarım saatte bir Bursa İstanbul otobüs bileti bulabilmeniz mümkün olmaktadır. 4 saatlik yolculuğunuzda feribotla geçiş yaparak 243 kilometreyi kat etmeniz gerekmektedir. Feribot seferi esnasında yapacağınız beklemeler nedeni ile 4 saatlik sürenin uzaması da söz konusu olabilmektedir. Bursa’dan İstanbul’a gitmek isteyenler için Pamukkale Turizm, Nilüfer turizm, Uludağ Turizm ve Metro Turizm gibi otobüs seçeneklerini sitemizden tercih edebilmeniz fiyat farklılıklarını görebilmeniz ve otobüsünüzün özellikleri hakkında daha detaylı bilgi alabilmeniz mümkün olmaktadır. Bursa’dan İstanbul’a yapacağınız yolculuklarda bir tarihi değerlere sahip şehri bırakıp başka birine geçmeniz söz konusu olmaktadır. Bu da iki şehir arasında daha çok seyahat gerçekleşmesine neden olmaktadır. Yurt dışından İstanbul’a gelenlerin Bursa’yı da gezmeleri ve tekrar İstanbul’a dönmeleri söz konusu olmaktadır. Yeşil Bursa olarak da adlandırılan şehirde Zafer Plaza, bursa Botanik Parkı, Uludağ teleferik ve Tophane Parkı’nda yer alan Saat Kulesi bu şehrin en güzel yerleri arasında yer almaktadır. Ayrıca pek çok cami, mescit, türbe, köprü, kaplıca ve doğal mekânlar sayesinde buraya pek çok kişinin bağlandığını görebilmeniz mümkün olmaktadır. İki şehir arasındaki seferler turizm için yapıldığı kadar eğitim ve iş amaçlı olarak yapılmaktadır. İstanbul’da bulunan pek çok devlet ve özel üniversitenin yanı sıra Bursa’da bulunan Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Bursa Orhangazi Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi gibi üniversiteler nedeni ile de bu iki şehir arasında geliş gidiş yapılması söz konusu olmaktadır.

                Hem İstanbul’da yaşayanlar için hem de Bursa’da yaşayanlar için evlatlarını üniversite eğitimleri için yakın şehirlere göndermek daha rahat gelmektedir. Doğal olarak öğrencilerin Bursa İstanbul otobüs bileti ile hafta sonları için de olsa daha sık ailelerini görmek için seyahat ettiklerini görmek mümkün olmaktadır.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA