DENİZLİ - İZMİR OTOBÜS BİLETİ

Ülkemizin üçüncü büyük metropolü olan ve nüfusu da yaklaşık olarak 3.5 milyon olan İzmir tatil beldeleri ve Ege kültürünün eşsiz örnekleri ile bilinir. Kentte Konak, Bornova, Çeşme, Bergama ve Dikili gibi birçok gezilebilecek yer vardır. ister deniz ister tarihi açıdan olsun birçok avantajı gezginlere sunar. Yakın illerden de buraya gelmek isteyen çok fazla insan olduğundan dolayı otobüs firmalarının da bölge de sayısı çoktur. Denizli’den de sürekli olarak İzmir’e ve tabi ki İzmir’den Denizli’ye sürekli gidiş gelişler olmaktadır.

                Deniz İzmir Otobüs bileti almak istediğinizde bizi tercih ederseniz en uygun bileti de almış olursunuz. İki kent arasında hizmet veren yerel firmalar olduğu gibi Varan, Pamukkale, Ulusoy ve Kamil koç gibi büyük firmalar da vardır. özellikle Pamukkale Seyahatin lüks hizmeti de burada en bilinenidir. Ayrıca bir bölge şirketi olan Anadolu turizm de Denizli ile İzmir arasında sefer vermektedir. Sadece bunun ile değil Denizli’den İstanbul ve ya bursa tarafına giden arabalar ile de İzmir’e ulaşma şansı vardır. kente ulaşıldığında yapılması gereken ilk şey mutlaka kordona gitmektir. Ayrıca İzmirlilerin sebze ve zeytinyağı karışımlarından yaptıkları meze ve yemeklerden de tatmadan kenti terk etmeyin.

                İzmir’in dünya turizmi açısından da önemli bir yeri olmasının sebebi vardır. Dünyanın yedi harikasından biri olan Efes Antik kenti ve Artemis Tapınağı İzmir’e bağlı Selçuk ilçesin de bulunuyor. Buraya gittiğinizde burada bulunan kalıntılar ile antik çağların izlerini görebilirsiniz. İzmir’e gittiğiniz boyoz yemeden de dönmemek lazım. Özellikle sabah saatlerin de kordon boyun da seyyar boyoz satıcılarından boyuzun tadına bakabilirsiniz. Yine Bergama da bulunan antik çağlardan kalma kent ve kalıntıları görmeden ve Dikili de Midilli adasının yanı başında oturmadan gitmemek lazım. Giderken de eğer yakınlarınıza hediye almak istiyor iseniz ülkenin en iyi şaraplarından birinin yapıldığı Şirince’ye uğramanız yeterli olacaktır. Bu sayede birbirinden farklı eşsiz şarapların da tadına bakabilir, mimari özelliklerini de gezip de görebilirsiniz.

                Tabi Denizli’ye gidecek olanlar için de Pamukkale gibi ülkemizin eşsiz güzellikte ve sağlık açısından çok güzel olan bir yerine gitmeden dönmemek lazım. Zaten o bölgeler doğaları ve insanları ile çok ünlüdür. Buraları gezmeye gittiğinizde aylarca burada kalsanız bile gezmeye doyamıyorsunuz. Deniz İzmir Otobüs biletinizi bizden aldıktan sonra buralara gitmek hem çok kolay hem de sanıldığından çok ucuzdur.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA