DENİZLİ - ANTALYA OTOBÜS BİLETİ

Tekstil ürünleri ve yöreye has horozu ile meşhur olan Denizli, Ege Bölgesinde bulunmaktadır. Ege ve Akdeniz Bölgeleri arasında bir geçit durumunda olan Denizli İli'nin her iki bölge üzerinde de toprakları bulunmaktadır. Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan ve UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Pamukkale Travertenleri Denizli'de bulunmaktadır.  Akhan Kervansarayı, Acıpayam Yazır Cami, Boğaziçi Cami, Servergazi Türbesi, Goncalı Kilisesi ve Denizli merkezde bulunan tarihi ve turistik mekânlar arasında yer almaktadır.  Hierapolis Antik Kenti ve Pamukkale Hierapolis Arkeoloji MüzesiTripolis Antik Kenti, Tabea Antik Kenti ve Laodikya Antik Kenti,dünyaca ünlü antik kentlerdendir.  Yeşildere ŞelalesiAğlayan Kaya ŞelalesiGüney ŞelalesiKeloğlan Mağarası ve Kaklık Mağarası da Denizli'deki doğal güzelliklerden bazıların teşkil etmektedir. Denizli’den Türkiye’nin birçok iline otobüs ulaşımı kolaylıkla sağlanabilmektedir. Antalya’ ya yaklaşık 224 km uzaklıkta olan Denizli’den Antalya’ ya ulaşım birçok firma tarafından sağlanmaktadır. Denizli Antalya otobüs bileti bulmak kolay olmakla birlikte iki şehir arası yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir.

        Denizli Antalya otobüs bileti satışı yapan birçok firma bulunmaktadır. Pamukkale, Ulusoy, Kent, Varan, Gülaras, Nilüfer gibi birçok otobüs firması Denizli Antalya arası yolcu taşımacılığı yapmaktadırlar. Son yıllarda otobüslerde gerçekleştirilen yenilikler sayesinde otobüslerdeki konfor uçak konforunu aratmayacak dereceye ulaşmaktadır. Otobüslerde sağlanan hizmet sayesinde yolcuların rahat bir yolculuk geçirmeleri amaçlanmaktadır. Koltuk arkası televizyonlarda, istenilen bir tv kanalını seyretmek mümkün olmakla birlikte, yerli yabancı birçok filmi seyretmek mümkün olmaktadır. Yine otobüslerde bulunan wireless hizmeti sayesinde yolcuların internete girmeleri sağlanmaktadır. Denizli Antalya arası seferleri esnasında anlaşmalı olunan tesislerde mola verilmektedir. Bu sayede yolcular tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabildikleri gibi, yemek yeme imkânı da bulunmaktadır. Ayrıca hediyelik eşya dükkânlarından da hediye alma imkânı da bulunmaktadır.

Türkiye’nin, yerli yabancı turistlerin adeta cazibe merkezi haline gelen Antalya’nın, yazları nüfusu 2-3 katına çıkmaktadır.  Akdeniz’in eşsiz güzelliğini karşısına alan Antalya, misafirlerine tadına doyamayacakları bir tatil keyfi yaşatmaktadır. Akdeniz bitki örtüsüne sahip olan şehir, yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Kışları Türkiye’nin dört bir yanı soğukla mücadele ederken Antalya’ da denize girilebilmektedir. Antalya Kaleiçi, Düden Şelalesi, Hadrianus Kapısı, Eski Antalya Evleri, Kesik Minare, Karaalioğlu Parkı, Termessos Antik Kenti, Karain Mağarası, Ariassos Harabeleri Antalya’da gezilip görülmesi gereken tarihi turistik yapılar arasında yer almaktadır. Ayrıca Antalya’yı turizm merkezi haline getiren Konyaaltı PlajıLara PlajıUlaş Plajı,Kleopatra PlajıPhaselis PlajıKaputaş PlajıDamlataş Plajı Antalya'da mutlaka görülmesi gereken plajlar arasında yer almaktadır


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA