ESKİŞEHİR - İZMİR OTOBÜS BİLETİ

Eskişehir ülkemizin gelişmekte olan bir ilidir. Bölge daha çok bir öğrenci şehri olması ile bilinir. Bunun en büyük sebebi kent içerisinde iki tane üniversitenin bulunmasıdır. Ayrıca bu iki üniversiteden biri olan Anadolu üniversitesinin açık öğretim kısmında bir milyona yakın insanın okuması kenti daha da büyük bir öğrenci şehri haline getirmiştir. Porsuk çayı etrafında bulunan kafe ve barlar da öğrencilere hizmet vermektedir. Kent içerisinde belediyenin de çalışmaları ile öğrencilere çok güzel hizmetler sunulmaktadır.

                Eskişehir’in bir öğrenci kenti haline gelmesi ve çok sayıda öğrencinin buraya okumak için ülkenin farklı yerlerinden gelmesi bir takım sıkıntılar ortaya çıkarmıştır. Özellikle tatil zamanlarında bilet bulma sıkıntısı vardır. ayrıca kentte her zaman her yere otobüs bulmak zor olduğundan ulaşım için Ankara daha çok tercih edilir. Yakın kentlerden olan İzmir’e de çok sayıda kişi gelip gitmektedir. Öğrenciler biraz rahat yaşadığından yakın yerleri gezmek ve buralara tatile gitmek isterler. İzmir’de Eskişehir’e yakın olan bir kent olduğundan insanların ilk tercihi buradır. Eskişehir İzmir otobüs bileti de bu yüzden çok satılır.

                İzmir’den Eskişehir’e giden Pamukkale, metro ve Ulusoy gibi büyük firmalar daha çok Ankara’dan geldiğinden buralara bilet bulmak zordur. Bu yüzden daha çok Eskişehir’den İzmir’e gitmek isteyenler biletlerini internet üzerinden alırlar. Bu sayede bilet bulamama gibi bir dertleri de olmaz. Hem internet üzerinden alınan biletlerin de daha uygun fiyata alınması öğrenciler açısından büyük bir avantaj olduğundan internette otobüs bileti satan siteler tercih edilir.

                Pekiyi öğrenciler neden bu kadar İzmir’e çok gitmek isterler? Bunun en büyük sebebi ülkemizin en önemli tatil beldelerinden biri olmasıdır. Ayrıca İzmir’de tıpkı Eskişehir gibi bir öğrenci kentidir. Yani genel olarak gezmenin ve eğlenmenin kent içerisinde ucuz olması öğrencilere büyük alternatifler sunar. Hem tarihi hem de kültürel açıdan birçok aktivitenin yapılabilmesi bunun en büyük göstergesidir. İzmir’e gelen öğrenciler hem farklı yemek kültürlerini tanırlar hem de bölgede yer alan Efes Antik kenti ve Bergama gibi tarihi değeri olan yerleri gezer, Foça, dikili ve Çeşme de ise deniz ve güneşin keyfini çıkarabilirler.

                İki kent arası 415 kilometredir. 5.5 saat süren bir yolculuğundan ardından, Pamukkale gibi lüks bir firma ile kente ulaşılabilir. Eskişehir İzmir otobüs biletibulmak da zorluk geçmediğiniz için de buraya çok geliş gidişler olur.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA