KİBRİS İZMİR UÇAK BİLETİ

Tatil dendiğinde akla gelen en popüler destinasyonlar arasında Türkiye'nin incisi İzmir ve yavru vatanımız Kıbrıs'a gelmektedir. Bu iki yerleşim yeri de tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri ile yerli ve yabancı turistlerin tatil seçimlerinde en çok tercih ettikleri yerler olmuştur.

 

Her iki tatil noktası da coğrafi konumları açısından bakıldığında deniz ulaşımına elverişli olsa da, günümüzde havayolu firmalarında görülen rekabetçi fiyat politikaları, sundukları hızlı ve konforlu ulaşım hizmetleri sayesinde, tatile çıkanların en çok tercih ettiği ulaşım enstrümanı haline gelmiştir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB) ile Kıbrıs Ercan Havalimanı (ECN) arasında geçmişte yalnız Türk Havayolları (THY) karşılıklı seferler düzenlese de, bugün  Türkiye'nin neredeyse tüm havalimanlarından yine Türkiye ve dünyanın birçok turizm destinasyonuna düzenli seferler sunan, Pegasus Havayolları, Borajet, Atlasjet ve Sunexpress Havayolları gibi firmalar da direkt ve aktarmalı uçuşlarını Kıbrıs – İzmir hattında havayolu ulaşımını tercih eden yolculara sunmaktadırlar. Kıbrıs – İzmir hattında günlük ortalama her firma minimum bir karşılıklı sefer düzenlese de, yaz sezonunda artan taleple beraber ek seferler de koyabilmektedirler. Havayolu ile Kıbrıs - İzmir arası ulaşım süresi yaklaşık bir saat on beş dakika sürmektedir.  Her ne kadar uçakla ulaşım, sektör aktörü firmaların rekabetçi fiyat düzenlemeleri ve Kıbrıs – İzmir  hattında yolcuların tercihlerine sundukları karşılıklı sefer sayılarındaki artış ile büyük bir ivme kazanmış olsa da, özellikle yaz dönemlerinde bu yörelere artan tatil tercihlerindeki yoğunluk nedeniyle uçak bileti fiyatlarında da artışlar gözlenebilmektedir. Bu nedenle yaz tatilinde İzmir'den Kıbrıs'a ya da Kıbrıs'dan İzmir'e gideceklere tavsiyemiz tatil programınızı önceden planlayarak, havayolu firmalarının promosyon fiyatlarıyla sundukları ucuz uçak bileti rezervasyon avantajlarından yararlanmanız olacaktır. Eğer tatil programınız net değil ve uçak bileti rezervasyonunuzu erken yapma şansınız yoksa havayolu firmalarının sundukları son dakika indirimlerini takip ederek, uçuşlarında boş koltuklarını doldurmak isteyen veya iptal edilen rezervasyonlarla birlikte boşa düşen son koltuklarını satışa çıkaran havayolu firmalarından müsaitlikleri doğrultusunda ekonomik fiyatlarla uçak biletinizi temin ederek, yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kıbrıs İzmir arası yolculuklarını gerçekleştirecek tatilcilere, uçak biletlerini satın almak üzere araştırma yaparken dikkat etmelerini tavsiye ettiğimiz bir diğer husus da,  havayolu firmalarının çeşitli fırsat sitelerinde yayınladıkları  promosyonları takip etmeleri olacak.

 

Özetle, tatilinizi bu yörelerde değerlendirmek istiyor ve uçakla ulaşımı tercih ediyorsanız, Kıbrıs – İzmir uçak biletinizi en ekonomik şartlarla almak için, yukarıda belirttiğimiz havayolu firmalarının resmi internet sitelerinde açıkladıkları erken rezervasyon fiyat avantajlarını ve yine bu firmaların çeşitli fırsat sitelerinde sundukları promosyon uçak bileti fiyatlarını dikkatle takip etmenizi, oluşabilecek fiyat artış risklerinin önüne geçerek uçak biletinizi en ekonomik şartlarda satın alarak tatil planlarınızı son dakikaya bırakmamanızı önemle tavsiye ederiz.  


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA