MERSİN - İSTANBUL OTOBÜS BİLETİ

Mersin ülkemizin en çok bilinen tatil beldeleri arasındadır. Anamur Silifke kız kalesi gibi çok bilinen tatil yerleri vardır. bunun yanında kent içerisinde çok önemli bir liman vardır. ülkemizin İstanbul Limanından sonra en çok ziyaret edilen limanlarından biridir. Bu sebep ile ticaret hayatı da burada çok hareketlidir. Tabi tarım alanlarının da çok bol olması ve birçok meyve ve sebzenin yetişmesi mersin ilini değerli kılan bir diğer özelliktir. Bu sebep ile kente geliş gidişler de çok olur. Kentte dünyaca ünlü tatil değerleri de vardır. bunların başında kız kalesi yer alır. ayrıca tarihi insandan bile öncesine kadar uzanan cennet ve cehennem mağaraları da kentin bilinen en büyük değerleridir. Ülkemizde de muz bir tek Mersin’e bağlı Anamur ilçesin de yetiştirilmektedir. Silifke de ise dünyaca ünlü meşhur yoğurdumuz vardır.

                Mersin’den İstanbul’a gidende çok fazla olduğundan iki kent arasında sürekli geliş gidişler vardır. İstanbul’a tatil ve ya iş sebebi ile gitmek isteyenlerin uçak ve otobüs en çok tercih ettikleri yoldur. Ancak otobüs firmaların son yıllar da kalitesinin artması ile birlikte İstanbul’a daha çok otobüs ile gidilmektedir. Otobüs firmaları arasında Metro, Ulusoy, lüks mersin turizm ve mersin VİF turizm en çok tercih edilenleridir. Ancak insanlar özellikle turizm sezonunun açık olduğu zamanlarda mersin İstanbul otobüs bileti bulamamaktan yakınırlar. Geliş gidişleri çok olduğu bu zamanlar da sitemiz içerisinde alışveriş yaptığınız da kolayca birçok firmaya ulaşabiliyorsunuz.

                Peki Mersin ile İstanbul Arası kaç kilometre ve ne kadar sürüyor? Mersin ile İstanbul arası 950 kilometre civarındadır. Bu da Mersin de İstanbul’a gitmek için 10 saat gibi bir yolculuk geçirmeniz demektir. Alanya Antalya yolundan ve Adana Ankara yolundan İstanbul’a giden iki ayrı ol vardır. ancak en kısası yine Adana ve Ankara üzerinden gidendir. Bu yolculuk esnasında 3 kere mola verip tuvalet, yemek yeme ihtiyaçlarınızı giderebilir ve geçtiğiniz yörelerden çeşitli yemek ve hediyeler de alabilirsiniz. Eğer konforlu bir firmayı seçerseniz yolculuk esnasında herhangi bir sıkıntı çekmeden rahat bir yolculuk geçirirsiniz. Metro ve Lüks mersin turizmin otobüslerinin son model olması ve içerisinde yolculuk esnasında birçok hizmetin verilmesi çok önemlidir. Ayrıca mersin İstanbul otobüs biletini bu firmalardan alıp İstanbul’da indikten sonra İstanbul’un her yerine ücretsiz servisleri ile para ödemeden gideceğiniz yere gidebilirsiniz.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA