SİVAS - TRABZON OTOBÜS BİLETİ

Türkiye Cumhuriyetinin kurulduğu şehir olan Sivas, İç Anadolu’nun en önemli ve en eski kenti unvanını taşımaktadır. Sert bir karasal iklime sahip Sivas’ta kışları soğuk ve sert geçmektedir. Kış aylarındaki yoğun kar yağışı nedeni ile yaklaşık 4-5 ay kar görmek mümkün olmaktadır. Yazları kısa süreli fakat sıcak ve kurak geçmektedir. İlkbahar ve sonbahar aylarında ise bolca yağmur görülmektedir. Kentin ilk kuruluş yeri olan Sivas Kalesi’nin m.ö 2 binli yıllarda inşa edildiği tahmin edilmektedir. Ahi Emir Kümbeti, Ziya Bey Yazma Eserler Kütüphanesi, Buruciye Medresesi, Sivas Çifte Minare ve Şifaiye Medresesi kentin en önemli kültür birikimlerini teşkil etmektedir. Sivas’ tan Trabzon’a Gülaras ve Metro otobüs firmaları yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Bu nedenle de Sivas Trabzon Otobüs bileti bulmak çok zor olmamaktadır.

Sivas Trabzon otobüs bileti Gülaras ve Metro otobüs firmalarında bulmak mümkün olmaktadır. Sivas’tan yaklaşık 416 km uzaklıktaki Trabzon’a ulaşmak yaklaşık olarak 6 saat 36 dk lık bir yolculuk sonucu mümkün olmaktadır. Ancak gelişen teknoloji sayesinde uzun yolculuklar yolcular için işkence olmaktan çıkmaktadır. Son yıllarda otobüslerde gerçekleştirilen yenilikler sayesinde otobüslerdeki konfor uçak konforunu aratmayacak dereceye ulaşmaktadır. Otobüslerde sağlanan hizmet sayesinde yolcuların rahat bir yolculuk geçirmeleri amaçlanmaktadır. Koltuk arkası televizyonlarda, istenilen bir tv kanalını seyretmek mümkün olmakla birlikte, yerli yabancı birçok filmi seyretmek mümkün olmaktadır. Yine otobüslerde bulunan wireless hizmeti sayesinde yolcuların internete girmeleri sağlanmaktadır. Sivas Trabzon arasında, firmaların anlaşmalı olduğu tesislerde mola verilmektedir. Bu sayede yolcular tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabildikleri gibi, yemek yeme imkânı da bulunmaktadır. Ayrıca hediyelik eşya dükkânlarından da hediye alma imkânı da bulunmaktadır.

        Zigana dağları arasında yer alan Trabzon, küçük bir yüzölçümüne sahip olmasına rağmen, nüfus yoğunluğu ve ekonomi olarak Karadeniz’in önde gelen şehirleri arasında yer almaktadır. Bir tarafı yeşillik diğer tarafı masmavi Karadeniz olan Trabzon’ da gezilip görülecek birçok tarihi ve turistik mekânlar bulunmaktadır. Trabzon Kalesi, Akçakale, Meryem Ana bilinen adıyla Sümela Manastırı, Yahya Manastırı, Hızır İlyas Manastırı, Kızlar Manastırı gibi birçok tarihi mekân ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Türk mimarisini en iyi şekilde ifade eden Memişoğlu Konağı, Nemlizade Konağı ve Çakırağa Konağı Trabzon’da bulunmaktadır. Trabzon’da bulunan Trabzon Ayasofya Kilisesi günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Atatürk Köşkü, Cevdet Sunay Müzesi, Zağnospaşa Köprüsü, Taşhan, Sekiz direkli hamam ve Meydan hamamı yine Trabzon’da bulunmaktadır.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA