TOKAT - HATAY OTOBÜS BİLETİ

Tokat, Karadeniz bölgemizde yer alan bir ilimizdir. Tokat kalesi şehrin en eski çağlardan kalma olduğunun bir göstergesidir. Deveci dağları gibi yüksek dağların yanında yer alan şehirde, kış aylarında yoğun yağış görülmektedir. Tokat’a gittiğiniz zaman ilk olarak tarihi tokat kalesini gezebilir daha sonra saat kulesini görebilirsiniz. Yağı basan Medresesi de ilin turistik yerleri arasında bulunmaktadır. Almus baraj gölü de bölgenin görülesi doğal güzelliklerinden biri olma özelliği taşımaktadır. Bunun dışında mimarisi ile göz kamaştıran Mahmut paşa camiside gelenlerin görmek istedikleri yerler arasındadır. Tokat’a geldiğiniz zaman, mutlaka yöresel bir lezzet olan Tokat kebabı yemeli Tokat çemeninin de tadına bakmalısınız. Bunun dışında Tokat keşkeği, tokat gözlemesi de şehrin önemli lezzetleri arasında yer almaktadır. Tokatta alışveriş yapmak için de Zile uzun çarşıyı ziyaret edebilirsiniz.Tokat Hatay otobüs bileti de artık bulmak çok mümkün olmaktadır.

                Tokat Hatay arasında seyahat edecekseniz, Türkiye’nin en çok seyahat edilen şirketlerinden olan Ulusoy turizmin son derece güzel ve bakımlı araçlarını tercih edebilirsiniz. Bu araçlar içinde zengin büfe ile size yiyecek içecek ikramları yapılacaktır. Ulusoy turizm ile seyahat ettiğiniz zaman araç içinde internet bağlantısı bulunmaktadır. Yol boyunca sıkılmadan yolculuk etmenize olanak sağlayan araçta televizyon, müzik gibi olanaklarda bulunmaktadır. Tokat Hatay arasında ki yolculuklarınızda bir diğer firma olan Süha turizmin güvenli araçlarını da seçebilmeniz mümkündür. Yine bu araçlarda müzik ve televizyon imkânınız var iken otobüs içinde servis olanağı da bulunmaktadır.Tokat Hatay otobüs bileti kolaylık ile bulabileceğiniz gibi firmalar belirledikleri yerlerde mola vereceklerdir. Bu molalarda dinlenme tesisleri içinde ki marketlerden alışveriş yapabilir yâda yemek yiyebilirsiniz.

Hatay, ülkemizin en güneyinde yer alan bir ildir. En eski yerleşim yeri olan Hatay ilinde, el sanatları ve halk oyunları son derece gelişmiş olmaktadır. Yöreye özgü oyunları izlemek size büyük bir keyif verecektir. Dizilere, filmlere konu olan Asi nehri bu şehirde bulunmaktadır. Buraya geldiğiniz zaman meşhur Antakya çarşısını gezebilir ve el sanatları ile yapılmış hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz. Ayrıca mutlaka gelmişken ünlü künefenin de tadına bakmalısınız. Kaleleri ile de beğeni toplayan ile de oldukça fazla tarihi yerler bulunmaktadır. Akdeniz iklimin geçerli olduğu ilde kış aylarında yoğun yağmur yağışı da görülmektedir. Büyük nur dağları bu şehirde boydan boya uzanır iken Hatay turistlerin severek gezdikleri bir il olmaktadır. Tokat Hatay arası seyahatleriniz için bu firmaların konforlu araçlarını tercih edebileceğiniz gibi araç içi donanımlardan yararlanabilirsiniz.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA