ANKARA - İSTANBUL OTOBÜS BİLETİ

Ankara Ülkemizin en büyük ikinci kenti ve aynı zaman da başkentimizdir. Özellikle çeşitli işlerinden kaynaklı ve en çok da bürokrasi açısından çok sık ziyaret edilen bir yerdir. Bölgenin Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana çok hızlı bir şekilde gelişme çok önemlidir. Ayrıca bölge de bulunan Kızılcahamam gibi termal turizm seçenekleri de kısmen çevre illerden turizm faaliyeti açısından gelmeyi sağlar. kentte ayrıca Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve en önemlisi de Ortadoğu Teknik üniversitesi sayesin de her yıl binlerce öğrenci buralara gelir. bilindiği gibi ODTÜ Türkiye’nin de en iyi üniversitesidir.


Ankara’dan İstanbul’a da her gün çeşitli sebepler ile bir sürü insan gidip gelmektedir. İki kent arasının çok uzun olmaması ve birçok firmanın burada bulunması sürekli olarak bu iki kenti birbirine bağlar. Özellikle Anadolu’dan gelen bütün otobüslerin Önce Ankara’ya uğrayıp Ardından İstanbul’a geçmesi iki kent arasında bağı güçlendirmiştir. Ayrıca Türkiye’nin en uzun otoban hattı da Ankara İstanbul arasında bulunmaktadır. Ankara İstanbul otobüs biletinizi internet üzerinden bizden aldığınız da ise çok uygun fiyatlar ile istediğiniz firmadan alabiliyorsunuz. İki kent arasında Pamukkale, Kamil koç, Metro, İstanbul Seyahat, Anadolu, Varan, Seç turizm ve daha birçok yerel ve ulusal otobüs firması hizmet vermektedir. Ancak özellikle bu iki kent arasında seyahat edilecek ise metro turizmin 2+1 otobüsleri çok iyidir. Hem son model olan hem de ultra lüks hizmet veren bu otobüsler de yolculuğun nasıl geçtiğiniz anlamıyorsunuz. Bazı ekspres seferler ile de acil durumlarda en fazla 5 saat içerisin de İstanbul’a ulaşabiliyorsunuz.


İstanbul’a gittiğinizde gezebilecek de birçok yeriniz olduğundan Ankara’da sıkıldığınızda hemen atlayıp İstanbul’a kaçabiliyorsunuz. İki kent arasındaki mesafe yaklaşık olarak 480 kilometredir. Bu da 6 saatlik bir yolculuk demektir. Ancak genellikle Pamukkale ve Metro 5.5 saatte İstanbul’a gidebilmektedir. Yolculuk esnasın da bazı otobüs firmaları tuvalet ve sigara çay gibi ihtiyaçlarınız için bolu da bulunan tesisler de 10 ile 15 dakika arası mola verebilmektedir. Bu gün içerisinde ki bazı seferler için geçerlidir.
Ankara İstanbul otobüs bileti aldıktan sonra istediğiniz firma ile İstanbul’a gidebilir ve burada tarihi birçok yeri de gezebilirsiniz. Yemek olarak İstanbul’un çok belirleyici özellikleri olmasa bile Tarihi açıdan günlerce gezilecek çok güzel yerleri vardır. Ancak eğer yolunuz Eminönü’ne düşerse mutlaka alık ekmek yemenizi tavsiye ederiz.


Hava Durumu

ANKARA

ANKARA