ANKARA OTOBÜS BİLETİ

Ankara otobüs bileti size ülkemizin başkenti olan Ankara ’ya ulaşımı sağlayacaktır. Ankara otobüs biletini en ucuz fiyatlarla alabileceğiniz sitemizdeki arama motoru bölümünde yazdığınız da en ucuz otobüs biletini size sunacaktır. Ankara Aşti otogarına geldiğinizde buradan ankaray ve metro seçenekleri ile şehrin içinde ulaşmak istediğiniz noktalara ulaşabilirsiniz. Ankara ülkemizin büyükşehirleri için de ikinci en büyük şehrimizdir. Anıtkabir, TBMM, VE Bakanlıklar bu şehrimiz de bulunup Türkiye’nin başkentidir. Ankara geldiğinizde ilk görünmesi gereken yerlerden birisi Atamızın kabri olan anıtkabir e gidebilirsiniz.

Ankara ya ulaşabileceğiniz otobüs firmaları;

Ulusoy Turizm, VaranTurizm, MetroTurizm, KentTurizm, İnciTurizm, LiderTurizm, Şanal Kırşehir ve Esadaş gibi firmalardan birini seçerek internetten en ucuz otobüs bileti almanın avantajından faydalanarak Ankara otobüs biletini alabilmektesiniz. Webbilet.com size sunduğu en avantajlı fiyatlar en çok seyahat firması avantajı ile en uygun fiyatla size hizmeti parmaklarınızın ucuna getirmektedir. Otobüs firmalarından alacağınız otobüs biletini firmaların yazıhanesinden bilete çevirebilir isterseniz aldığınız biletteki koltuk numarasına oturup görevli arkadaşın size bileti getirip teslim edecektir. Şimdiden keyifli yolcuklar dileriz.

Ankara’ ya geldiğinizde geldiğiniz şehirden Ankara otobüs biletinizi firmanın servis yetkilisine göstererek te şehir içi servislerini kullanabilirsiniz. Ankara ya geldiğinizde mutlaka Anıtkabir, Kızılay meydanı, Anadolu Medeniyetleri müzesi, Ankara kalesi, Atakule, Agustustapınağı, romahamamı, modern sanatları görebilirsiniz. Ankara içinde gezilecek ve görülecek yerleri şehir rehberi sayfamızdan detaylıca araştırabilirsiniz ve şehrin her bilgisine ulaşabilirsiniz.

Sitemizden alacağınız Ankara otobüs biletlerini size özel fırsatlardan faydalanıp en uygun fiyatlarla en ucuz otobüs biletini alıp Ankara ya ulaşacaksınız. Ankara ya ulaşmak İstanbul dan 6 saat sürmektedir. İstanbul’dan Ankara arası alacağınız otobüs biletleri 25 TL ile 50 TL arasında değişmektedir. Aldığınız Ankara otobüs bileti hesabınızda para puan olarak birikmektedir.

Ankara Türkiye’nin başkenti olması dolayısıyla memur kenti olarak anılmaktadır. Bütün üst düzey devlet dairelerinin Ankara’da olma sebebiyle kamu ile ilgili işi olan herkesin geldiği bir şehirdir. Ankara’ya en ucuz otobüs biletini alabileceğiniz geniş listesi sitemizde yer almaktadır. Ankara’ya iş dolayısıyla gelirseniz otogardan şehir merkezine ulaşım metro ile sağlanmaktadır. Ankaraymetrosu şehrin en önemli noktalarına ulaşımı sağlamaktadır. Ankaray ve Metro ortak noktalara ulaşımda Kızılay’da kesişip şehrin her noktasına ulaşımı sağlamaktadırlar. Kızılay Ankara’nın en önemli merkezlerinden biridir. Ulusoy ve Varan otobüs firmaları söğüt özünden hareket etmektedirler. Ankara’da otogar dışında bazı firmalar kalkış noktaları belirlemekte otogarlardaki yoğunluğun azaltılmasını sağlamaktadırlar. Böylece müşterilerine özel bir hizmet verme imkanı sağlamaktadırlar.

Ankara’nın en önemli simgelerinden olan anıtkabirdir. Türkiye’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün kabri bu yapının içinde bulunmaktadır. Bu anıt mezarın bulunduğu yerde İsmet İnönü’nde kabri bulunmaktadır. Anıtkabir yapı olarak 1941 de yapılan uluslararası bir yarışma ile mimarisi 47 proje arasından seçilen Prof. Dr. Emin Onat ve Doç. Dr. Ahmet Orhan Arda’nın projesi yapılması karar verilmiştir. Mimari özellikleri iç ve dış yapısında mermer kullanılarak yapılmıştır. Heykel grupları, Aslan heykelleri ve de mozole travertenler kullanılmıştır. Şeref holünde ise krem, kırmız ve siyah mermerlerden yapılmıştır. +0 ton bütün olarak lahit taş Osmaniye’den getirttirilmiştir. Osmanlı ve Selçuklu mimari özellikleri de taşıyan yapı 750.000 metrekare alana sahiptir. Barış parkı ve Anıt bloku olarak iki bolümden oluşmaktadır. Aslanlı Yol ise262 metre uzunluğundaki yolda 24 tane aslan figürlü heykel bulunmaktadır. Tören meydanı 15 bin kişi kapasiteli olup halı ve kilim desenli travertenleri ile süslüdür. Anıtkabir hem Atatürk’ün mezarını ziyaret etmek hem de yapıyı görmek isteyen ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Ankara, İstanbul dışında İzmir’de otobüs bileti almak için en hareketli rotalarından biridir. Ankara’dan İzmir’e birçok otobüs firması ulaşım sağlamaktadır. Gün içinde birçok sefer düzenlenen Ankara otogarından günün her saatinde sitemizden alacağınız en ucuz Ankara İzmir otobüs bileti ile mümkün olmaktadır. Sitemizi ziyaret ederek direk İzmir’e otobüs bulacağınız gibi Ege’ye giden diğer otobüslerin güzergâhı içerisinde İzmir olduğundan her saat otobüs bulabilirsiniz. Otobüs biletlerini koltuk seçimini ve güzergâh bilgisini sitemizden alabilirsiniz.  İzmir’den de Ankara’ya dönüşünüzde sitemizden alacağınızla biletle İzmir otogarından geri dönenebilirsiniz. Ankara’ya tüm Türkiye’nin her noktasından ulaşım sağlayabilirsiniz. Haftanın her günü Ankara’ya otobüs bileti bulabilir, istediğiniz koltukta seyahat etme özgürlüğüne sahip olabilirsiniz. Ankara’nın önemli ilçelerinden olan Polatlı’ya otobüs biletini en ucuz fiyatlarla bulabileceğiniz sistemimizden arama yaparak seçenekleri görebilirsiniz.

Ankara’da deniz olmaması sebebiyle birçok park bulunmaktadır. Aynı zamanda gölbaşı ilçesinde bulunan göl kenarını belediyenin düzenleme yapması ile deniz kenarında olma keyfini vermektedir. Ankara’da bir çok park bulunarak Ankaralıların suya özlemini gidermektedir. Gençlik parkına gidebilir seçtiğiniz restoranlardan birinde oturup parktaki gölün keyfini yürüyüşle çıkarabilirsiniz. Bunun dışında Seymenler parkı ve Altınpark görülmesi gereken yerlerden birisidir. Her zaman sitemizden bir Ankara otobüs bileti alarak sizde Ankara’nın bu güzel yerlerini gezip görme keyfini yaşayabilirsiniz. İstanbul’dan sonra en kalabalık kentlerden olan şehir en çok göç alan illerden biridir. Ankara’ya en çok göç Çorum’dan gelmiştir. Ankara’nın kendine has bir şivesi vardır. Ankara ili aynı zamanda yüzde 60’ı tarım alanı olarak kullanılarak Türkiye’nin tarım şehirlerinden birisidir. Ayrıca nüfusun 4/3 ü hizmet sektöründe çalışmaktadır. En çok Temmuz ayında ziyaret edilen şehir en az misafirini kasım ayında almaktadır.

Ankara bileti alarak şehre geldiğinizde en yoğun taşımacılık metro ile yapılmaktadır. Ankara şehirler arası terminali “AŞTİ” Türkiye’nin en büyük otogarlarından biridir. Ankara’ya geldiğinizde önemli birkaç müzeyi gezmeniz için söylememiz gerek müzeler;

Anadolu medeniyetleri müzesi, At pazarı semtinde olan müze Anadolu’nun arkeolojik eserlerinin bulunduğu bir müzedir. Etnografya müzesi, Resim ve heykel müzesi kurulması kararlaştırılmış olup, Atatürk’ün mezarı Anıtkabir’e taşınmadan önce burada saklanmıştır. Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi, 1927 yılında yapılmış olup 1980 de müze olarak açılmıştır.

Ankara aynı zamanda şenlikleri ile de ünlüdür. Ankara film festivali ve tiyatro festivali ve müzik festivali en eski olanlardandır. Eğitim olanakları ile 150 den fazla ilk ve orta öğretim merkezi bulunmakta ayrıca 18 üniversitesi bulunmaktadır.

Ankara’ya Anadolu’dan gelen bütün otobüsler durak noktası olarak belirlemiştir. Anadolu firmalarının hepsi Ankara otogarı olan AŞTİ’de mola verip yeni yolcularını alıp İstanbul’a gitmektedirler. Trabzon, Kayseri, Van, Hatay, Konya ve çeşitli bölgelerden siteden en ucuz fiyatlarla otobüs bileti alarak ulaşabilirsiniz. Ankara şehrine büyük otobüs firmaları gibi Anadolu’daki ufak çaplı otobüs firmaları da seferler düzenlemektedir. Ankara ilinden de tüm Türkiye’ye ulaşabilirsiniz.

En ucuz otobüs biletinin tek adresi olan webbilet.com siz değerli misafirlerimize en uygun bilet ve istediğiniz firma ve koltuk seçiminizle Ankara’ya ulaşma imkânı sağlamaktadır.