HAVAYOLU FİRMALARİ

Havayolu firmalarının en geniş listesiniz Webbilet.com’da bulabilirsiniz. Şehirden şehire değişiklik gösterdiği gibi Türkiye’de en çok havayolun uçuş yaptığı illerden birisi İstanbul’dur. İstanbul uçak bileti alırken Havayolları içinden, Anadolu Jet, THY, Atlasjet, İzair, KTHY, Pegasus, Onur Air, Sun Express, Bora Jet firmalarından birini seçerek seyahatinize başlayabilirsiniz. Sitemizde bulunan yurtiçi uçuş gerçeklerştirenfirmlardan biri ile ulaşımınız sağlamak için yukardaki arama motorumuzdan arama yaparak istediğiniz şehre seyahat edebilirsiniz.

 

THY - Türk Hava Yolları

Yurt içi ve yurtdışı birçok şehre direk seferi olan THY havayolu firmaları içinden Türkiye’deki en büyük uçak filosuna sahip ve en çok noktaya uçan havayolu şirketidir. THY Türkiye’nin içinde hemen hemen her noktaya havayolu ulaşımı imkanı sumaktadır. Türkiye’nin ulusal havayolu olma özelliği taşıyan firması 245 uçağı ile İstanbul merkezli olarak uçuşlarını yapmaktadır. THY yurtdışında Avrupa, Orta doğu, Kuzey Afrika, Güney Afrika, Amerika ve Uzak Doğu olarak gerçekleştirmektedir. Skytrax 2013 te Türk Hava Yollarını Avrupa’nın en iyi havayolu firması ödülünü vermiştir. Dünyanın ise en iyi 9. Havayolu firması ödülünü alan firma 105 ülkeye seferler düzenlemektedir. 1933 yılından beri uçuşlarına devam eden firma ülkenin en köklü havayolu firmasıdır. THY büyümesi ile çeşitli sponsorluk anlaşmaları gerçekleştirerek kendini tüm dünyaya tanıtmıştır. FC Barcelona, Manchester United , Shakhtar Donetsk gibi futbol kulüplerinin de resmi havayolu taşıyıcısıdır.

 

Adana (Şakirpaşa),Adıyaman,Ağrı,Ankara (Esenboğa),Amasya (Merzifon),Antalya,Batman,Bingöl, Bodrum (Bodrum - Milas) ,Bursa (Yenişehir) ,Dalaman ,Denizli (Çardak), Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir (Anadolu), Gaziantep (Oğuzeli), Hatay, Iğdır, Isparta (Süleyman Demirel), İstanbul (Atatürk & Sabiha Gökçen), İzmir (Adnan Menderes), Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kayseri (Erkilet), Konya, Kütahya (Zafer), Malatya (Erhaç), Mardin, Muş, Nevşehir (Kapadokya), Samsun (Çarşamba), Şanlıurfa (GAP), Sinop, Sivas (Nuri Demirağ), Şırnak (Şerafettin Elçi), Tekirdağ (Çorlu), Trabzon, Van (Ferit Melen), Zonguldak (Saltukova) gibi noktalara yurtiçi ucular düzenleyerek yolcularının hızlı bir şekilde ulaşımını sağlamaktadır.

 

Anadolu Jet

2008 de kurulmuş ve THY firmasının altında çalışan farklı bir iş modeli olarak tanıtılan firma Ankara merkezli yolcu sayısında önemli bir konuma ulaşmıştır. 5 Uçakla seferlerine başlayan havayolu firması 20 adet uçakla uçuşlarına devam etmektedir. Ankara’dan Tüm Anadolu’ya seferler düzenleyen firma yoğun bir şekilde uçuşlarına devam etmektedir. Anadolu Jet’in misyonu otobüs ve trenle seyahat eden halkı hızlı ve ekonomik olarak şehirler arası seyahat imkânı sunma isteğidir. Bunu en önemli örneği şehirlerarası ulaşımda fiyatları 39 TL’ye kadar indirmesi ile göstermektedir.

 

Sun Express

1989’da Antalya merkezli kurulan havayolu firması ikinci merkez olarak İzmir’i belirlemiştir. İstanbul uçuşlarını Sabiha Gökçen havalimanın kullanan havayolu şirketi 59 uçağı ile hizmet vermektedir. Sun Express İstanbul Sabiha gökçen havalimanından Antalya uçak bileti alan müşterilerimiz en uygun fiyatlarla uçak bileti alma fırsatlarını yakalamaktadırlar. Uzun süre Avrupa Antalya charter seferleri ile turizm için gelen yolculara hitap etse de sonradan tarifeli seferleri ile iç hat ve dış hat uçuşları gerçekleştirerek havayolu ulaşımını katkı sağlamaktadır. Sun Express Antalya Frankfurt tarifeli uçak bileti satarak Türkiye’nin ilk yurtdışına tarifeli uçuşunu gerçekleştiren özel havayolu şirketidir. Yüzde THY ortaklığı ile kurulan şirketin yüzde 50 si de Lufthansa ortaklığıdır. Bir hafta içinde 800 tarifeli uçuş gerçekleştirerek havayolunda tercih edilen firmalar arasına girmiştir.

 

Pegasus

İstanbul merkezli kurulan havayolu firması düşük maliyetli havayolu olarak bilinmektedir. Yolcularına en düşük fiyatlarla seyahat etme imkânı sunan Pegasus Havayolları En fazla uçuşu Sabiha Gökçen havalimanından gerçekleştirmektedir. 51 uçağı ile hizmet veren firma her noktaya uçma sloganı ile yurtiçi ve yurtdışı tarifeli seferleri ile uçuşlarını planlamaktadır. Ülkemizin dördüncü tarifeli havayolu firması olan Pegasus 2005 yılından beri Sabancı ailesi tarafından yönetilmektedir. Yüzde doksanın üzerinde zamanında kalkış ile de müşterilerini bekletmeden ulaşmak istedikleri yerlere götürmektedir. Çok genç ve yeni uçaklara sahip olan havayolu firması Sabiha Gökçen havalimanın Türkiye’nin birçok şehrine uçaktadır.

 

Atlas Jet

Öger Holding tarafından 2006 yılında alınan havayolu firması iç ve dış  hat yolcularını zamanın da ve konforlu bir şekilde uçurmaktadır. 15 uçağı bulunan havayolu firması 2001 yılından beri uçuşlarına devam etmektedir. Atlas jet Türkiye destinasyonları dışında Cidde, Erbil, Mykonos, Birleişk Arap Emirlikleri, Ukrayna, Irak, İran’a yolcu taşımaktadır.

 

Borajet

İstanbul merkezli olan şirket 2008 yılında kurulmuştur. 5 Adet uçağa sahip olan şirket ufak gövdeli uçaklarla diğer havayolu firmalarını uçmadığı noktalara alternatif uçuşlar düzenleyip yolculara nüfus olarak daha az olan şehirlere ulaşımlarında farklı bir seçenek olmuştur. ATR 72 tip uçaklara sahip olan havayolu firması Borajet her geçen gün destinasyonlarını arttırarak daha fazla noktaya uçmayı hedeflemektedir.