İSTANBUL ESKİSEHİR OTOBÜS BİLETİ

İstanbul Otobüs Bileti almanın en avantajlı yolu webbilet.com u ziyaret etmek. Onlarca sefer arasından size uygun olanı tercih ederek İstanbul’a seyahatinizi internet üzerinden kolaylaştıracak olan sitemizde hangi şehirden geleceğinize bağlı olarak İstanbul otobüs bileti seçiminizi yapıp istediğiniz koltukta seyahat edebilirsiniz.

İstanbul seyahatinizde ucuz otobüs bileti almakta olduğunuz şehrin otogarından binebilirsiniz veya bileti alırken seçmiş olduğunuz servis güzergâhı üstünden otogarlara servis hizmeti ile ulaşabilir seyahatinize başlayabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz otobüs firmalarından Kamilkoç turizm Metro turizm Varan turizm Efe tur İnci turizm gibi otobüs firmalarının otogardaki peron numarasına gidip perondan aldığınız otobüs biletini elektronik bilet olarak bastırabilirsiniz. Saati gelmiş olan perondaki otobüsünüze binip görevlilere isim ve soy isminizi söyleyip otobüs biletinizi alırken seçmiş olduğunuz koltuğunuza oturup keyifli bir yolculuğa başlayabilirsiniz.

İstanbul ‘a en ucuz otobüs biletini alacağınız sistemimiz size bilet satışında 3D güvenlik sitemi ile güvenilir bilet satışı yaptırmakta sistem dâhilinde olan firmaların biletlerini elektronik ortamda almanız ile gerekli indirimler yapılmakta ve en ucuz otobüs biletini almaktasınız. Aldığınız en uygun otobüs biletini otogarlardaki firmaların yazıhanesinde biletleme işlemine çevirebilirsiniz. Bu sayede elektronik biletiniz fatura olarak size ulaşmış olur. Kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerde webbbilet.com olarak bilgileriniz kesinlikle saklı tutulmamaktadır. SSL güvenlik sistemi ile korunmaktadır.

İstanbul’ un güzelliklerine İzmir, Ankara, Antalya, Kayseri gibi şehirlerden her saatte otobüs bileti bulup İstanbul’ a ulaşabilirsiniz. İstanbul da iki adet büyük otogar bulunmakta biri Avrupa yakasında esenler de olan İstanbul büyük otogarı ve Anadolu yakasında olan harem otogarıdır. Esenler otogarına geldiğinize şehrin içine ulaşım sağlayacağınız metro istasyonu ile şehrin her notasına aktarmalı olarak tramvay ve metrobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Anadolu yakasında harem otogarına geldiğinizde burada otobüs firmalarının servis hizmetinden faydalanıp istediğiniz ilçeye ulaşabilir isterseniz minibüs hatlarını kullanıp en yakın istasyonlara veya otobüs duraklarından birine ulaşabilir buradan şehir içine gitmek istediğiniz yere gidebilirsiniz. İstanbul için aldığınız otobüs biletini aldığınız saatlere dikkat ederseniz İstanbul’ un acımasız trafiğine yakalanmadan istediğiniz yerine ulaşabilirsiniz. Avrupa’nın nüfus yoğunluğu olarak en büyük şehri olan İstanbul, sabah 07.00, 09.30 ve akşam 17.30 ile 20.00 arasında trafiği yoğunlaşmaktadır. Aldığınız İstanbul otobüs bileti içi varış saatlerini bu önerilerimize göre alırsanız şehrin içinde daha hızlı bir şekilde gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.

İstanbul Şehrinin büyüleyici havası daha İstanbul’a gelmeden sizi heyecanlandırıyor olmalı. Eğer ilk defa İstanbul Seyahati yapıyorsanız Şehrin büyüleyici İstanbul boğazının sahilinden bir yürüyüş yapmanızı öneririz. Kültürel varlıkları ile İstanbul dünya şehirleri içinde gezip görebileceğiniz birçok medeniyetin kokusunu, hissini içinde barındıran şehirdir. Seyahatinize İstanbul’un yarım adası olan fatih ilçesine bağlı olan Sultanahmet’ ten başlayabilirsiniz.Bölgeye İstanbul tramvay hattı ile ulaşmanız mümkün. Burada Sultan Ahmet Camii; Mimar Sedefkâr Mehmet ağanın mimarlığını yaptığı Sultanahmet camii Osmanlı sultanlarından I. Ahmet tarafından yaptırılmıştır. Renkli İznik çinileri süsü olan camii içine girdiğiniz andan itibaren sizi ruhani bir yapısı ile sarıp sarmalamakta ve huzur doldurmaktadır. Hemen yanı başında olan Ayasofya müzesini gezip medeniyetler içinde gezeceğiniz bir tur olacaktır. Bizans tarafından yapılan yapının tarihi 1500 yıl önceye dayanmaktadır. Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedildikten sonra camiye çevrilen Ayasofya 1935 yılında müze ye çevrilerek hizmet vermektedir. Ayasofya’nın içinde sıbyanmetebi,şadırvan, muvakkithane, mütevelliler odası,şehzadeler türbesi, mermer sarnıç, kütüphane, hazine dairesi, Ayasofya medresesi bölümleri bulunmaktadır.Ayasofya’da ki turdan sonra hemen Topkapı Sarayını gezebilirsiniz. Osmanlı devletinin yönetildiği dört yüz yıl boyunca bütün karaların alındığı devletin idare edildiği merkez olarak kullanılmıştır. Saray İstanbul padişahlarının haremini barındırmaktadır.

İstanbul’a diğer şehirlerden hemen hemen her gün otobüs bileti alıp ulaşmanız mümkündür. Ankara, İzmir, Trabzon, Kayseri, Antalya gibi büyük şehirlerimizden haftanın her günü birçok sefer düzenleyen otobüs firmaları yolcularını en kısa sürede ve güvenli bir şekilde bu şehre ulaşımlarını sağlamaktadır. Ankara’dan ulaşım için büyük firmaların kendi garları olduğundan bilet alırken güzergâh bilgisini mutlaka kontrol edip eğer varsa otobüs firmasının kendine özel peronlarından otobüse binip İstanbul’a ulaşabilirsiniz. Her daim Ülkemizin en önemli şehirlerinden biri olma özelliği ile İstanbul tarihi ve kültürel dokusu ile turistlerin vazgeçilmez duraklarından birisi olmuştur.

İstanul’un en önemli turistik merkezlerinden bir olan Ayasofya müzesi ve Sultanahmet Camisi şehre gelenle için gezilip görülmesi gereken duraklardan bir tanesidir. Ayasofya müzesi 1934’te müzeye çevrilmesi ile Sultanahmet cami İstanbul’un ana camisi konumuna dönüşmüştür. Avrupalı seyahat eden turistler Mavi Cami olarak nitelendirdikleri Sultanahmet camiikalem işçiliği ve çinileriyle gelenleri adeta büyülemektedir. İstanbul’un en büyük külliyelerinden biri olan cami medreseler, arasta, dükkanlar, hamam, imarethane oluşan bir komplekstir aslında. Haftanın her günü gezmek için uygun durumda olan külliye ziyaretçilerini yüzyıllar öncesine götürmektedir. Cami ise 20 bine yakın İznik’ten getirilen çinilerle süslenmiştir. Süslemelerinde mavi ve sarı tonu özellikle kullanılmış olup çiçek motifleri aslında ibadethane olmaktan öteye sanatsal bir yapıya da taşımıştır. Cami Ülkenin ilk altı minareli cami olma özelliğini de barındırmaktadır. Ayasofya ise Bizanslılardan günümüze taşıdığı tarihi doku ile vazgeçilmez bir gezi noktası olmuştur. Milattan sonra 532 yılında yapılmış olan yapı Bizans imparatoru Jüstinyen tarafından yaptırılmıştır. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmesiyle camiye dönüştürülmüştür. 1935 yılından beri müze olarak ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Ayasofya kubbeli bazilika planı ile yapılmış bir yapıdır. Mimari yapının adı “Sofya” eski yunanca bilgelik anlamındaki sözcükten gelmektedir. Dolayısıyla Aya Sofya Kutsal bilgelik anlamı taşımaktadır. Yapımında 10.000 den fazla işçinin çalıştığı söylenen Ayasofya için Bizans imparatoru büyük bir servet harcamış olduğu görünmektedir. 1453 yılında İstanbul’un fethi camiye çevrilen yapı Osmanlı’nın gösterdiği hoşgörü ve sevgi sayesinde insan figürleri tahrip edilmemiş bir sıva ile kaplanmış ve yüzyıllarca sıvanın altında tarih korunmuştur. Aynı yere üçüncü kez yapıldığı için Ayasofya 3.Ayasofya olarak da bilinir. İstanbul’a otobüs biletini en ucuz fiyatlarla webiilet.com dan aldıktan sonra geldiğiniz otogardan metro ve tramvay hatlarını kullanarak bu tarihi görmenizi isteriz.

İstanbul’u Antalya’ya turizm için gelmiş turistlerin ikinci duraklarından birisi yapmıştır. Antalya İstanbul otobüs ile ulaşım sağlamak için en ucuz otobüs biletini sitemizden alarak gezinize İstanbul ile devam edebilirsiniz. Antalya İstanbul otobüs bileti aldıktan sonra toplam 12 saatlik bir yolculuktan sonra güzel İstanbul şehrine ulaşmış olursunuz. Ayrıca her gün birçok sefer düzenlenen Bursa’ya İstanbul Bursa otobüs bileti alarak kültür turizmine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İstanbul Bursa arası toplamda 4 saatlik bir yolculukla gitmek mümkündür. Bu yolculukla Osmanlının tarihi başlangıçlarını İstanbul’da bıraktığınız gibi devam edebilirsiniz. İstanbul’dan Manisa otobüs bileti alarak Osmanlı kültürünün bir başka baş şehirlerinden birini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’da Türkiye içindeki bütün turizm kentlerine en ucuz otobüs biletini alarak ulaşabilirsiniz. Kapadokya’ya Nevşehir otobüs bileti alarak ulaşabilirsiniz. Efes Antik Kentine Aydın otobüs bileti alarak Kuşadası otogardan ulaşabilirsiniz. Antalya otobüs biletini alarak şelaleleri ve denizin tadını çıkartabilirsiniz. Bunun gibi ülkemizin bütün turizm kentlerine en uygun fiyatlarla otobüs bileti bulabilirsiniz. Dönüş yolculuğunda ise ucuz İstanbul otobüs bileti alarak kültür başkenti İstanbul’a geri dönebilirsiniz.

Ucuz İstanbul İzmir otobüs biletinizi sitemizden onlarca otobüs firması arasından alabilirsiniz. İstanbul’un birçok ilçesinde olan servis noktaları ile İzmir yolculuğunuzun başlangıcı olan otogara ulaşabilirsiniz. İstanbul otogarı gün içinde İzmir’e onlarca sefer düzenleyen firmalar bulunmaktadır. Bunların içinden istediğinizi kolay bir şekilde aratarak sitemizde bütün firma listesi içinden istediğiniz koltuk ve saate biletinizi alabilirsiniz.

 

İstanbul’un diğer güzelliklerini nerde ne yenir nereye gidilir hepsini Webbilet şehir rehberimizde bulabilirsiniz.