Webbilet Logo

Webbilet Firma Rehberi Online bilet alabileceğiniz firmalar

Balıkesir Uludağ Biletleri Webbilet.com'da

Balıkesir Uludağ Otobus Bileti

Fehmi ŞENGÖRENOĞLU 1973 yılında Uludağ Turizm Otobüs İşletmesi'ni kurarak daha iyi hizmet, daha çok servis yapmak amacı ile özmal otobüs sayısını arttırma kararı alır. 1974 yılında o zamanın lüks otobüsleri olan MERCEDES O302 tip sıfır otobüsü Denizli bayisinden satın alır. Daha sonra MERCEDES 352 tip 3 adet otobüs daha alarak ulaşım sektörüne adımını atmıştır.

1984 yılında ve sonrasında yolcu taşımacılığı sektöründe çok hızlı değişimler yaşanır. En büyük otobüs üreticisi olan MERCEDES 1984 yılında 302 S, 1985 yılında V6, 1988 yılında V8 tip otobüsleri üreterek karayolu taşımacılığında hızlı bir değişim yaşanmasına neden olur. Bu arada Mitsubishi, Maraton adı altında 1988 yılında Temsa grubu otobüs üretimine başlar. Taşımacılıktaki bu hızlı değişime ayak uydurmaya çalışan firma bunda da başarılı olur.

Uzun yıllar bölgesinde otobüs bileti hizmetlerini sunan firma 1996 yılında şirketleşme yoluna gider. Balıkesir Uludağ Ltd. Şti. altında şirket kurulup, kurumsal yapıya kavuşmak için ilk adımlar atılır. Şirket 1996 yılından itibaren jenerasyon değişikliği yapmış, ikinci kuşak oğullar Özdemir ŞENGÖRENOĞLU ve Özcan ŞENGÖRENOĞLU şirket yönetimini devir almışlardır.

2006 yılında Mercedes-Benz'in ürettiği Travego marka otobüslerle filosunu güçlendiren firma, bu yıl içerisinde Balıkesir ve Bandırma'dan Ayvalık,Edremit,Akçay,Altınoluk seferlerini başlatmıştır. 2007 Haziran ayında hatlarını genişleterek İzmir-İstanbul, Balıkesir-İstanbul,Bursa-İstanbul seferlerini, otobüs bileti alan müşterilerine hizmetini açmıştır. 2007 yılında Neoplan yatırımlarına giden firma,faaliyet gösterdiği şehirlerarası karayolu taşımacılığında devamlı yatırıma ve yeniliğe giderek bölgesinde güçlü, güvenilir ve itibarlı bir kuruluş olarak bilinir. 50 adeti özmal olmak üzere toplam 80 adet otobüsüyle otobüs bileti alan müşterilerine daha uzun yıllar hizmet vermeye devam edecektir.