SAMSUN OTOBÜS BİLETİ

Türk milletinin büyük kurtuluş mücadelesinin atıldığı şehir olan samsun, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk dünya tarihinde eşi benzeri olmayan kurtuluş mücadelesine samsun dan başlamıştır. Samsun Karadenizin en büyük ilidir. Kalkınmış bir şehir olmanın yanında doğal güzellikleri le dikkatlerine üstüne çeken bir ilimizdir.

Samsuna ulaşabileceğiniz, en ucuz otobüs bileti alacağınız webbilet size hemen hemen her şehirden samsun otobüs bileti alma imkanı sunmaktadır. Samsun otobüs bileti alabileceğiniz otobüs firmaları;

Süzer Turizm, Ulusoy Turizm, Metro Turizm, Varan Turizm, Kanberoğlu Turizm gibi bir çok firma ile ulaşım imkanı sunmaktadır. Seyahat portalımız Samsun otobüs biletini internetten alarak en ucuz otobüs bileti almanızı sağlamaktadır.

Samsun Karadeniz deki limanı ile Türkiye’nin 2. En büyük limanına sahiptir. Uçsuz bucaksız sahilleri yerli ve yabancı turistleri kendine çekmektedir. 8 km sahile sahip il Türkiye’nin en büyük ormanlarından birinide içine aldığı Kızılırmak deltası değişik bitkileri ve kuş türleri ile ükenin cennet köşelerindendir. Samsun av turzimi açısından da önemli bir şehirdir, bir çok av hayvanı bulunan samsun coğrafyasının simgesi olan sülünleride bulmam mümkün. Samsun sülünlerin Anadolu daki ana vatanıdır adeta. M.Ö. 7. Yüzyılda Amisos adıyla kurulan şehir doğal ve tarihi zenginlikleriyle dikkat çeken şehir, Cumhuriyete giden ilk adımın atıldığı samsunda Atatürk anıtı ve Atatürk müzesi şehre damgasını vuruyor. Samsun geçmişte amazon adı verilen kadın savaşçılarında memleketi. Kadın savaşçılar olarak bilinen ve termedon şehri yakınlarında kurdukları temiskira kentinde yaşadıkları belirtilen amazonlarda samsunun kültürel zenginleri arasında yer alıyor. Türkiye’nin en eski ve en büyük halk dansları festivalleri yapılmakta her yıl yirminin üstünde ülke katılmaktadır.Bu festivallere katılmak ve izlemek için sitemizden Samsun otobüs bileti alabilirsiniz

Yeşil ve mavinin buluştuğu sahilleri yazın ayrı kışın ayrı güzellikteki yaylaları ve şifa dağıtan kaplıcaları ile yaradanın cömertliğini iliklerine kadar hissedersiniz. Samsun benzersiz bir lezzet mozağinede sahiptir. Bandırma vapuru ilkadım ve canik ilçesi arasında sınır temsil eden temsili yapı o günlerde ki azmini her gün aynı coşkuyla haykırıyor misafirlerine, Müze olarak kullanılmaya devam ediyor. Atakum; Samsun Ondokuz mayıs üniversitesine içine alan ilçe aynı zamanda güzel sahilleri ve eğlence mekanlarıile eğlence dünyasının merkezi haline gelmiştir.

19Mayıs; ilçe adına yakışır bir şekilde tarihimekanları kamp alanları turistik tesisleri ile değişik bir tatil sunuyor misafirlerine. Görükler beldesindeki zamana meydan okumuş köprüler görülmesi gerek yerler arasında. Ebiyan yaylası ise muhteşem manzarası ile karşılıyor sizleri, isterseniz yamaç paraşütü yapabilir ve şehri havadan görme fırsatı bulmuş olursunuz. Kızılırmak deltası ve kuş cennetine gidip 350 çeşit kuşu izleme imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca meyveyi dalından yiyip gezebileceğiniz 19 Mayıs ilçesi samsunun en güzel ilçelerindendir.

Bafra; Kızılırmak deltasında bulunan Bafra Türkiye’nin en güzel sazan balıklarının bulunduğu bafra en önemli kültür miraslarının da bulunduğu bir ilçedir. Halı ve Kilim dokumacılığı dağ köylerinde sürdürülen değerlerdendir. Neyzen Tevfik’in anısına ilçede şenlikler düzenlenmektedir. Bafra lokumu ve pidesi ile meşhur bir ilçesidir. Bu ilçe ile ankaranın arası yaklaşık 7 saattir bu yolculuk küçük otobüs firmalarıylada gerçekleştirilebileceği gibi eğer kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız sitemizde bulunan büyük firmalardanotobüs bileti almanızı tavsiye ederiz.

Alaçam; Adını uluçam ağaçlarının bulunduğu çamlarda alındığı söyleniyor. Deniz kenarında bulunan ilçe temiz kumsalı ile Samsunun cazibeli ilçelerindendir.

 İstanbul Samsun otobüs biletlerini sitemizden yaklaşık 55 ila 70 lira civarında fiyatlarla temin etmeniz mümkündür. Bu fiyat Ankara Samsun otobüs biletlerinde 35 ila 40 lira Trabzon Samsun otobüs biletlerinde ise 25 ila 40 lira arasındaki fiyatlarla temin etmeniz mümkündür. İstanbul Samsun arası 738 kilometre olup bu mesafeyi sitemizden alacağınız otobüs biletleri ile seyahatiniz yaklaşık 10 11 saat sürecektir.

Sitemizden Türkiyenin bütün şehirlerinden Samsun otobüs bileti alabilmeniz mümkündür.

Çarşamba ilçesi ise Ankaradan 585 kilometre mesafede olup bu yolculuk altı saat civarında sürmektedir. Eğer direkt sefer bulamazsanız çevre illerden aktarmalı seferler kullanabilirsiniz.

Merzifon otobüs bileti ise İstanbul dan birçok firma bulabileceğiniz gibi Ankara Kayseri Samsun Van Amasya gibi ülkemizin birçok ilinden sefer bulabilirsiniz.

Değerli müşterilerimiz Amasya otobüs bileti almak için bünyemizde bulunan birçok otobüs firmasından bütçelerine göre tercih yapabilir. Amasyaya vardıktan sonra çevre ilçelere aktarma yapmak vasıtası ile ulaşabilirsiniz. Son zamanlarda Otobüslerdeki kalite standartlarının artması ile birlikte yolcuların konforu ön plana alınmış ve yolculuğun vereceği yorgunluk en aza indirgenmeye çalışılmıştır.

Ayrıca sitemizden en uygun fiyat garantisi ile İstanbul Samsun uçak bileti almanızda mümkündür.

Sitemizden yapacağınız ucuz otobüs bileti alışverişlerinde kredi kartının yanı sıra eft havale gibi para transferi seçeneklerinide kullanmanız mümkün olup bu konuda müşterilerimize kolaylık sağlamak amacı ile firma olarak elimizden geleni yapmaktayız. Dilerseniz bu konularda yada herhangi bir sorunuzda müşteri hizmetlerimizi arayarak müşteri temsilcilerimizden gerekli bilgiyi yardımı alabilirsiniz

Samsun Cumhuriyet tarihi açısından çok önemli bir yere sahiptir. Ulu önder Atatürk 19mayıs 1919da Bandırma vapuru ile Samsuna çıkmış ve kurtuluş savaşını fiilen başlatmıştır. Samsundan başlayan milli mücadelemiz ülkemizin dört bir yanına yayılmış ve başarıya kavuşmuştur. Sitemizden Samsun otobüs bileti alarak bu güzide şehrimizi gezebilir ve tarihe tanıklık edebilirsiniz.Karadenizin en güzel şehirlerinden biri olan Samsun ayrıca Karadeniz bölgesinin en büyük şehirlerinden birisidir.

 

Samsun ile ilgili detaylı bütün bilgileri şehir rehberimizden öğrenebilirsiniz.